View Single Post
Staro 01.07.2022., 16:15   #63
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,829
Prljav ti je ventil plovka ili vjerojatnije njegova vodilica. Ako ides rastavljati ventil na dovodu vode, pamti kako ide postupak, tu se da nesto krivo okrenuti (been there... geberit).

Inace da, radim to svakih ~6mj. Nakupi se kamenca na brtvi izmedju zvona i odvoda i onda stalno curi.

Skinem panel, zatvorim vodu, skinem cijev od vode, izvadim zvono i plovak van, operem viakalom i prstima (kamenac se ne lijepi na plastiku pa se da lako skinuti prstima). Obavezno oprati brtvu, oprezno, ali temeljito. Dok nije odrvenila, dobra je. Nekada na brtvi zna biti baloncica (kao neka osmoza, voda udje u silikon). Njih probusim iglom i ispusem. So far so good.

E sada sexy dio - mobitel s kamerom i bljeskalicom gurnem u vodokotlic, a drugom rukom s sarafcigerom ili necim plasticnim malo ostruzem kamenac s odvodne cijevi gdje nalijeze brtva. Nisam nasao kemiju koja bi to sama odradila, a s obzirom da je to plastika, kamenac sam spadne. Finalno, uzmem cijev dovoda vode i gurnem je dolje, lagano odvrnem vodu i isperem sve pod pritiskom da istjera kamenac iz tog sugavog zlijeba.

Kad sam prvi put to radio malo sam po jutubu gledao, pogotovo dio kako se vadi zvono, kako se otkace kukice, savijaju ruckice itd.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote