View Single Post
Staro 22.08.2015., 16:30   #383
z☺ran
Registered User
Moj komp
 
z☺ran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 18
Pretprošle godine sam radio testove svih mogućih pasti na našem tržištu jer sam se zapalio.
Za to sam izgubio par mjeseci jer sam ponavljao testove zbog ambijentalne temp. Na kraju je najbolje ispala ipak MX4. Lako se nanosi i uklanja a rezultati su OK.
Mali savjet: Ploha na cooleru baze treba biti gruba (ponekad tvornički vidljivo u jednom smjeru ili kružno) jer pasta zna bježati ako su obadvije plohe preglatke kao staklo (curing).
I ne razmazivati već postavit malu kuglicu nasred CPU-a ili GPU-a pa kad zašarafite čvrsto do kraja, pasta se sama poširi gdje treba i koliko treba a višak malo pobjegne sa strane na rub što nije bitno.
Nije loša ni (Coollaboratory Liquid MetalPad) koja ima posebnu, specifičnu karakteristiku za upotrebu
Objašnjenje. Ona je u krutom stanju ali kad temperatura pređe iznad 65 stupnjeva transformira se u tekući metal i popuni sve mikro rupe i ogrebotine. Kad temperatura padne ispod 60 ili manje opet se transformira u kruti metal, zanimljivo i korisno.
Ima za kupiti manji za GPU ili veci za CPU. Treba biti oprezan prilikom montaže jer se lako trusi i raspada i bježi u stranu sa centra montaže.
HTML:
http://www.coollaboratory.com/shop/

""Oni bakreni listići nisu potrebni""

Zadnje izmijenjeno od: z☺ran. 23.08.2015. u 04:08.
z☺ran je offline   Reply With Quote