View Single Post
Staro 13.06.2021., 00:57   #4311
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Pa LG ti je i nastao spajanjem Goldstara i Lucky Chemicalsa. Sjećam se Goldstar uređaja kojekakvih iz tog doba - videorekorderi itd.

Starija ekipa će se sjetiti da je bilo i matičnih ploča proizvođača koji se zvao slično: Lucky Star
Pred nekoliko godina riješio sam se ovog zanimljivog uređaja: Toshiba CD, brzina x2, godina proizvodnje: 1993. Ostao mi je samo caddy i ove dvije jako mutne fotke. Prema exif podacima, slikao sam to 2006.
Hardverski interesantan uređaj. Bio je skoro potpuno bešuman jer se sporo vrtio (x2, samo čitač). Kućište od masivnog aluminija, ne lim kao ovi kasniji, spojeno sve vijcima, vidi se na slikama. Otraga su bili jumperi za podešavanje, ne vidi se najbolje na slici, ali imali su one male produžetke da su se mogli prstima premještati bez alata. Nemam fotke prednje strane, ali bila su ona klasična vrata koja se otvore rukom i onda se unutra ugura caddy s medijem


EDIT: dok sam pisao odgovor Alienu, prestigao me Trekkie :-)





Šteta, baš sam te mislio zamoliti za neku bolju fotku ovog CDa ... izgleda kao pravi kolekcionarski primjerak!

Edit
  Reply With Quote