View Single Post
Staro 19.10.2018., 12:22   #1
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Overclock uz nedostatak pina?

Nedavno sam imao malo sreće u svojim lutanjima oglasima, pa sam, od svih mjesta na svijetu, na jednom Facebook oglasniku naletio na Gigabyte X58-UD3R R2.0 ploču. Kaže oglas ploča neispravna, pinovi posavijani. Ne da mi vrag mira, kako stalno nešto kopkam i kemijam, već duže vrijeme mi je želja isprobati s1366 i mogućnosti overclocka istog Pošaljem čovjeku upit, kaže nekoliko pinova posvijano, pitam ima li polomljenih, kaže nema. Dogovorili da mi šalje ploču i i7 920 za 200kn, rekoh ako ne valja ploča nema veze, proc se proda za stotku, ako i ne nije neka strašna lova. I stvarno, za par dana dolazi doma nova igračka :



Skidam proc, provjeravam situaciju, doslovno tri pina lagano savijena ali jedan fali... Ništa, ravnam ova tri u roku par minuta, pogledam bolje ovog koji fali, kad ono ima ga ali je preklopljen. Probam ga izravnati, ali naravno drži se ko bablji zub i na sljedeći dodir puca di je savijen. Tako da sad imam krezubu ploču



No, ne budi lijen provjerio koji pin je u pitanju i ispada da je Vcc, čega bi trebalo bit viška. Provjerim matičnu, dam joj rama, dam joj gpu, sve radi, sve se pali, ko da se niš nije dogodilo


Ono što me sad zanima, prije nego krenem u OC-anje (čekam da mi dođe Corsair 110ka) zanima me hoću li bit zakinut sa mogućnostima overclockanja? Znam da ima redundanciju neku i da je taj pin dio toga, ali govorimo o dosta gladnim procesorima, 130W TDP-a naspram npr. 3570K koji je 77W TDP (i svejedno ga ne mogu nagurat preko 4.2GHz stabilno). Također, koji je neki normalan OC za 920ku sa osrednjim AiO hlađenjem? Hvala za info
tun3 je offline   Reply With Quote