Tema: TV Antena
View Single Post
Staro 24.11.2015., 20:17   #88
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor skleky Pregled postova
Pozdrav svima. Trebam pomoc oko dvbt prijema....
Nazalost nema pomoci osim ako se ikada nadjem u Klostru ( a prolazio sam cesto prije ) pa da se sjetim i udesim ti to.

Imas odlicno Tursko pojacalo, mozda jedno od najboljih jeftinijih rjesenja tj. vuk sit i ovce na broju ali to pojacalo zahtjeva dosta, dosta... ugadjanja tj. podesavanja no kada se to sve podesi nema mu ravnoga do 500kn cjenovnog ranga.

Donji potencimetar na ispravljackom dijelu ti odredjuje jacinu/napon struje koju mu saljes. Veci napon - jace pojacanje ali i jace smetnje. Gornji potenciometri odredjuju gusenje signala na ulazu ispred tranzistorskog dijela zaduzenog za pojacanje.

To je sad problem, nema sanse slovima i uputama preko neta odrediti i naci koliki napon treba slati gore a koliko ujedno prigusiti sam signal na ulazu pojacala, doslovce treba eksperimentirati, krenuti sa odredjenim naponom prema gore sto ukljucuje mjerenje unimerom koliko ide gore pa se igrati sa gornjim potencimetrima i to za svaku antenu/ulaz posebno....

Takoder je upitno dali za EvoTv mora biti bas prema Papuku antena, napamet pisem... budem bas pogledao koji EvoTv imas blize Klostru ... i tako, trebas jednostavno naci nekoga u blizini i da zna sta radi, sam ces jako tesko to ugoditi sve nazalost...
silver_tip je offline   Reply With Quote