View Single Post
Staro 14.04.2021., 00:43   #5122
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
[QUOTE=Mario92;3503872]Nemoj dirati page file, ostavi automatiku da radi svoj posao.


Ubio sam ga skroz. Ima Rama pa neka se vrti u njemu.


Kaj se tiče fast startupa, osobno ga ostavim upaljenog s tim da ti on uzme 50% količine RAM-a (znači ak imaš 6GB RAM, hybfile.sys je velik ~3GB).

Zapravo, ono kaj još napravim je smanjim taj omjer koristeći reduced parametar sa powercfg naredbom. Na taj način maksimalno smanjiš hibernation file a i dalje koristiš fast startup (ili hybrid boot, nije to klasična hibernacija u pitanju):

A i njemu je dovoljno i prostora na disku.


Jedna od stvari koje isto volim podesiti je:

- gašenje memory compression-a (ali to ak imaš 16GB RAM ili više. Memory compression, kao kaj ime veli, kompresira stvari u RAM-u tako da OS može u RAM-u efektivno držati više podataka nego je veličina RAM-a. Kompresiju i dekompresiju podataka radi CPU i to je jako brz i efikasan proces, ali ne vidim razlog zakaj da to radim na sustavu koji ima RAM-a i napretek kod nekakvom prosječnog korištenja).

- podizanje thresholda za splittanje Service hostova - mislim da je defaultni threshold na 3,5GB, no osobno radim na svakoj instalaciji koja se vrti na do 8GB RAM-a. Dizanjem thresholda na vrijednost iznad totalne količine RAM-a u sustavu efektivno se sprečava kreiranje više service hostova koji se onda grupiraju sličnije Win8 i prvim verzijama Win10. RAM usage OS-a je nešto manji, i nisam realno skužil neku promjenu u pouzdanosti OS-a u zadnjih ~godinu dana kolko koristim taj fičr na šrotovima od laptopa i kompova koje imam


Kompresiju RAMa ne diram dok je Svc threeshold postavljen za strojeve koji imaju 32Gb RAM


Vdim da ljudi kukaju za prostorom na diskovima i RAMom i nisam siguran je li škrtost ili tanke financije ali kod mene je boot SSD od 1TB i još sve što skidam s neta ide na drugi disk (HDD) dok je RAM 32GB i u pravilu kod idle stanja imam od 9 do 11% zauzeća iako s memorijom gladnim programima dođe čak do 23% i ne vidim nikakva usporavanja ni probleme tako da Win skakuću ko jarići u proljeće



BTW: Kako jedva čitam i dugo nisam bio na forumu skupilo se toga pa sam krenuo od najnovijih prema starijim postovima kako što mislim reći tako da te ne zbuni ovako kasni Reply.
Hombre je offline   Reply With Quote