View Single Post
Staro 07.01.2023., 09:53   #692
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Živim u maloj sredini i nijedna pekara nema pos uređaj. Nemaju ni kafići, ali to mi ne smeta. Dostava hrane isto nema, ali ni to mi ne smeta.
Plaćanje servisa auta gotovinom mi jako odgovara, jer su popusti na gotovinu poprilični, budući da banke pljačkaju većinu onih koji imaju pos uređaj sa čak nekih 7% po transakciji.
Dimnjačari ne nose pos uređaj sa sobom, drva ne mogu kupiti karticom.
Hrpetinu toga ne mogu kupiti karticom.
Cilj EU i jest ograničiti nam plaćanje gotovinom, jer inače nemaju kontrolu.

Živiš u balonu, koji ima veze sa stvarnim svijetom, ali su takvi baloni u manjini. Mogu nabrajati satima gdje je sve nemoguće platiti karticom, ali neću.

Jel' si i ti jedan od onih što se čudi kad ljudi piju vodu iz pipe? Jer, kao, zašto iz pipe kad ima u boci.

EDIT: Samo zato što nekome odgovaraju kartice, ne znači da drugima odgovaraju. Što se tiče pripreme novaca, to je isto velikom broju ljudi bilo nemoguće, jer žive na rubu siromaštva, ili u siromaštvu i NEMAJU viška novaca za kupiti eure pa čekati 1.1.2023.
Jel vam i vuk poštu nosi?
Apsolutno sve plaćam karticama, od pekare, birceva, hrane koju naručim, vrtiće, shoppinge, servise, neznam kad sam zadnji put platio kešom. Stvarno mi je nevjerojatno da ekipa u 21 stoljecu izbjegava placanje karticama iako mi je jasno iz tvojih postova stanje uma cim si spomenuo kontrolu i pljačku od strane banaka.

Uglavnom da se vratim na temu. Uopce se ne radi o pljuvanju developera i razno raznih drugih rola u ITju. Ali banke stvarno zasluzuju kritike i da ih se razapinje s obzirom na milijarde koje zarađuju a ulažu mrvice u IT. Bila je neka procjena da ce u sljedecih 10 godina se zatvoriti vise od 60 poslovnica i da ce se sve odvijati online. U tom slucaju bi sve funkcioniralo ali bas sve online. S obzirom da su banke zapele tamo u 19om stoljecu u smislu ITja nekako cisto sumnjam u to. Po ovom prelasku se vidlo zapravo kako je to sve loše i jadno. Pa čak i RBA koja je na glasu kao ne baš dobra banka prešišala je i pbz i zabu. Aplikacija je bila off 24 sata nakon toga uđem i sve radi. Sve dobro prikazuje.

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 07.01.2023. u 09:58.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote