View Single Post
Staro 11.11.2011., 14:23   #72
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Totoro Pregled postova


Muči me još jedna stvar - što je s usb portovima? broj istih ovisi mi o matičnoj? ako mi ono jedno kućište, mislim pcq11, ima otvore za usb, komada 2, sprijeda, to znači da moram negdje naći matičnu itx koja ima 2 naprijed i recimo 2 iza?
To je riješeno internim kabelima u kućištu koji vode od tih prednjih vanjskih priključaka do konektora na ploči. Današnje ploče imaju po 10,12 ili 14 USB-a ukupno od kojih je 6-10 straga (taj "backplate" je standardnih dimenzije kod svake ploče i kućišta) a ostali su izvedeni kao interni.

Citiraj:
Moj zadnji komp još ima one serijske portove za miš i tipkovnicu, kako to danas ide? sve preko usba? znači da mi to u startu uzme 2 usb porta.
Serijske ili PS/2 ? (zadnji serijski miševi su bili prije 15-tak i više godina ).
Ako je PS/2, postoji adapter (2 x PS/2 na jedan USB) sa nešto "pameti" unutra tako da stare tipkovnice i miševi rade uredno i na nivou BIOS-a a naravno, i pod Windowsima.

Citiraj:
I dakako, koje napajanje ugurat da daje dovoljno snage za sve ovo, a da je dovoljno maleno da stane u takva kućišta? Što je s pregrijavanjem, trebaju li posebni ventilatori unutar kućišta?
LianLi (većina modela) ima mjesta za standardno ATX napajanje tako da imaš poveći izbor.

Imho, sve skupa mi se čini previše za takvo kućište (obrada videa, a posebno igre zbog veličine i temperatura grafičke). To je primjerenije za neki HTPC ili NAS.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote