Tema: Slusalice
View Single Post
Staro 21.05.2021., 09:32   #2876
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Najveca mana njihove aplikacije na mobu je nedostatak EQ (zvuk im je po defaultu vrlo flat sto meni odgovara). Postoji director mod gdje podesavas thump, spatial, reverb i DLC. Meni je dosta samo jedan korak za thump i DLC on.

ANC botun ima tri pozicije: off, custom i on. Custom mozes birati izmedju adaptive ANC (trebao bi se prilagoditi ambijentu i podesavati jacinu ANC-a) i anti wind ANC. Nisam ih nikad koristio vani pa ne znam ni jel dobar anti wind mod.

Po defaultu kada ih upalis zadnja dva uredjaja se automatski spoje ako su u rangeu (npr mob i komp). I cijelo vrijeme su simultano spojeni bez prioriteta, ali samo jedan uredjaj je aktivan istovremeno. Slusas mjuzu na kompu, mjuza stane kad ti dodje poziv ili poruka na mobu, mjuza se restora kada poklopis poziv. Vjerujem da je jos nezgodnije kada si u videopozivu, taj dio nisam testirao. Sto se tice prebacivanja zvuka vamo i tamo, so far so good. To radi skroz ok.

Osobno na mobu imam spojene Galaxy Budse pa mi je jedan Buds u uhu a preko njega stavim slusalice Debilno, al radi kada dosta visis na mobu.

Malo je nezgodno kada zelis dodati novi uredjaj u multipoint setup, ja sam se pimplao dok nisam "shvatio". Preduvjet je da prvi put na svim uredjajima uparis sluske da se popamte. Recimo imas uparene mob i pc, a zelis umjesto moba upariti tv.

1. Na oba uredjaja moras zaustaviti playback. Na win10 kompovima moram prebaciti audio output na nesto drugo umjesto na slusalice (valjda da prekine bt vezu sa sluskama, ne znam, u suprotnom ne dozvoljava pairing mod)
2. Drzis pair tipku da sluske udju u pairing mod i da se slot 1 i 2 disconnectaju
3. Na tvu se spojis na slusalice (ne pairing jer si to vec prije napravio nego samo connect na zapamceni uredjaj) - prvi slot je uparen
4. Drugi slot se automatski upari ako je neki od zadnja dva uredjaja dostupan.

Sad kad ovo pisem tek vidim da je cijeli taj proces cudan i pimplav i sto pitanja mi se javlja. Ne znam po kojem prioritetu se slusalice automatski upare s drugim uredjajem jer tu nema nikakve interakcije.

Kod mene su stalno spojene na pc i tv. Kada ih zelim prebaciti na mob, ubacim ih u pair mode, na mobu kliknem na slusalice i mob mi izbije tv iz multipointa, a pc ostane spojen. Ne znam kako sam to postigao jer bi popizdio da mi svaki put izbije pc umjesto tva - jer bas pc zelim zadrzati u multipointu. Sva tri uredjaja su u istoj sobi kad to radim, znaci dostupni za spajanje.

Ne znam nista o tim Soundcore sluskama. Mene je forumski kolega maltene nagovorio na PXC kad je rekao niski delay zvuka i casice toliko duboke da sluske ne dodiruju uho. Alternativa su mi bile Sony XM3. I taj dio mogu potvrditi. Slusalice progutaju uho, ali ga ne stiscu niti dodiruju, bizarno! Sad kako su krenuli topliji dani jos nemam problema sa znojenjem nakon par sati nosenja.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote