View Single Post
Staro 27.09.2023., 09:59   #670
Lurker71
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Digitron Pregled postova
Zvao sam u petak SZK od Telemacha da mi Nokiu prebace u bridge mode. Kaže mi prvi lik da si prebacim sam ako znam Ja kažem da bi, al nemam ovlasti jer su postavke zaključane. On me prebaci na drugu tetu, koja shvati što želim i kaže evo evo, klik klik, modem će Vam se resetirati i sada je u bridge mode-u, bok bok.
Modem se podigne, ja provjeravam adrese na svom routeru kad ono šipak - imam i dalje LAN adresu na WAN interfaceu svog routera. Spojim laptop na jedan po jedan port od Nokie, sa svakog mi net uredno radi i dobije LAN IP preko DHCP-a. U postavkama Nokie za WAN interface i dalje vidim da dobiva javni IP. Nazovem Telemach opet i zamolim za provjeru a teta mi kaže da je router fakat u bridge mode-u. Ja velim da nije jer vidim lokalnu adresu na WAN interfaceu svog routera, a ona mi kaže da mi tehničari mogu složiti javnu dinamičku (??). Dao sam teti pusu i napisao im mail. Da li vi koji ste prebacivali njihov router u bridge sigurni da je njima bridge ono što mi smatramo bridge-om a ne nešto drugo?
Javim ako mi SZK odgovori na mail
Ja sam siguran da je to ono što smatramo bridge-om. Javna IP adresa na LAN1, više ne svjetli lampica Internet na ONT-u i ugase ti WLAN.


Zadnje izmijenjeno od: Lurker71. 27.09.2023. u 10:09. Razlog: slika
Lurker71 je offline   Reply With Quote