View Single Post
Staro 28.04.2023., 17:24   #2380
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Citiraj:
Autor BusMaster Pregled postova
,
_____________________________________________________________
https://www.aliexpress.com/item/1005...112e1802QL3ABA

Evo ti link, uzeo sam malo bolji multimetar i još hrpu elektronike, LCD mjerni moduli i sl.. pa su mi stavili u kombiniranu pošiljku.. uredno je sve stiglo u Ponedjeljak, naručio 13.04., dostavio Oversis preko Mađarske naravno.
Ne znam zašto tvrdiš da očekuješ carinjenje kad se već prilikom naruđžbe kod njih obavezo obračunava PDV u skladu sa tvojim postavkama koris.računa tj. prema državi kojoj se šalje.
To mi se događalo prije par godina, ali onda sam naručivao preko Bangoodda i to za teže stvari.. strojarske alate i sl, pa je zapelo na carini. tj. morao sam proći full carinski postupak, ali onda su i propisi bili drugačiji za uvoz robe iz Kine. Čak i tom slučaju mi je dosta toga prošlo bez carinjenja, mislim da zbog velike količine robe koju primaju na carini, to rade onako samo za nešto što im se čini vrijedno i gabaritno je veće tj. teže.
.
Predmet iz linka koji si stavio se šalje putem Aliexpress Standard Shippinga sa uredno ispunjenim IOSS brojem, pregled i kontrola se obavlja u Mađarskoj i nema carinjenja niti duplo plaćanja PDV-a. Ponavljam, naplata ide isključivo za Sunyou pošiljke koje dolaze u HR preko Uzbekistana i Vanuatua, na tim pošiljkama selleri skrivaju IOSS broj (zamaskiraju sa zvjezdicama) tako da naša pošta po dolasku opet naplati PDV + carinski pregled iako je PDV uredno plaćen kod narudžbe.

Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
Danas kinez poslao paket, HU su zadnje znamenke, a sad budemo vidjeli hoće li hp ili overseas dovesti i bude li potrebno "harač" platiti
HP dostavlja HU pošiljke, međutim ako se dogodi da konsolidiraju ta 3 paketa u jedan onda ćeš dobiti novi tracking broj i dostaviti će Overseas, ali nemaš straha, neće ti naplatiti ništa, bez obzira tko dostavio.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote