View Single Post
Staro 28.05.2021., 12:21   #70
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Alph4Dawg Pregled postova
Ne znam, tesko je biti pametan sto misliti i kome/cemu vjerovati.

Ja sam u veljaci bio u HR radi potresa u rodnome Sisku i pomagao sam starcima jer je kuca devastirana. Ostao sam svega tjedan dana i bio sam u kontaktu samo s njima, sve ostale sam otkazao i rekao da se vidimo na ljeto jer sam htio izbjeci zarazu i mogucnost gubitka posla jer sam na svoju odgovornost putovao.

Na kraju me mama zarazila, a razvila je simptome poslije mene. Ja sam zarazio svoju zarucnicu koja je razvila simptome tri dana nakon mene, a stari je bio u karanteni sa starom i u bliskom kontaktu (of skroz) te se nije zarazio, niti imao simptome.

Sve je to...ne znam. U najmanju ruku totalno awkward.
Ne razumijem zašto je to ljudima čudno? Covid je virus. I ponašao se kao i drugi virusi koji nam nisu "awkward". Kad netko ima doma gripu, dal se svi zaraze?
Ne.

Kad netko ima gripu dal je prenese svima koje pogleda? Ne.
Neki ne prenesi nikome, neki svakome, to su takozvani "superširitelji". Jedan od poznatijih takvih "superširitelja" jer Tifus Mary.

Ni virus HIV-a se ne prenosi 100% tokom nezaštićenog sexa sa zaraženom osobom, dapače ima onih koji imaju HIV, a praktički ga ne mogu prenjeti drugome.

Zašto bi Covid bio drugačiji od drugih virusa i zašto očekujete da ima 100% prenosivost?
Elven je offline