View Single Post
Staro 12.04.2024., 09:06   #22
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Citiraj:
Autor tonini Pregled postova
Hvala na savjetu odma proguglao, ima za 69 EUR-a, pa skoro upola jeftinije. Mislim da ću ga nabaviti. I to triba znati, ali ne kužim ovo sa tekučim metalom, to je zamjena za termo pastu. Ovo sad šta si napisao podsječa me na varenje na hladno sa tekučim metalom, jel to nešto slično, zezam se, jer onda ne bi cooler moga skiniti sa procesora. Ma nabaviti ću i njega samo da probam "overclocking"!
Tekući metal se stavlja između jezgre procesora i heatspreadera (pleh na kojem su oznake procesora) i taj tekući metal ostaje tekući, nije to ono što se miješaju 2 komponente pa se stvrdne. Možeš ti staviti i tekući metal onda između heatspreadera i hladnjaka, ali nije prevelika razlika.
A za delidanje, proguglaj malo, može se čak i skalpelom, ali je jako riskantno zbog mogućih oštećenja, no postoji i poseban alat za to sa kojim se odradi brzo i bezbolno.
Problem je što originalna pasta koja je između nemože dovoljno kvalitetno provoditi toplinu sa jezgre na heatspreader tako da bez obzira na to koji se hladnjak stavi na procesor, temperature će već u par sekundi odletit na 95-100° kad se digne procesor na 4.8GHz+ i zakuri se 1.3+ V napona
Ja sam u to vrijeme bio delidao i7 8700K i dobio ga na 5GHz sa 1.35V ispod 80° dok prije delidanja iznad 4.7GHz sa 1.3V nisam mogao ni pomisliti jer se približavao 100°
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote