View Single Post
Staro 15.04.2021., 22:19   #496
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nakon duuuugo vremena i nakon duuuugog "oću-neću-jel mi treba-ne treba-al svejedno bum ga nabavil", Thermalright Venomous X Black nakon 11 godina vjerne službe i hlađenja i7 875K, i7 2600K, R5 1600, R5 2600, R5 3600, R7 3700X i R5 5600X, ide u zasluženu mirovinu. Ne ide u prodaju jer sam emotivno vezan za njega (došo iz Amerike, okršaj sa ekipom s Carine, nabavka kita za AM4...).
Uz 11 godina Venomous X-a te 3 godine prije njega Thermalright 120 Ultra Extreme (legendarni Truljo), došlo vrijeme za kraj Thermalrighta umene te je novi cooler za idući duuuugi niz godina - Noctua NH-D15S cromax.black.

Stigao danas dopodne, kutija je impozantna i velika:



Unutrašnjost dobro oklopljena sa spužvom (ono što je recimo zamjerka Scythe-u):



Kutijica sa accessories je ova manja unutra ima svega i svačega i za sve aktualne i bivše sockete, pasta (osobno koristim Arctic MX-4), kvačice za dodatni vent, detaljne upute sa zahvalom CEO-a Noctue, šerafciger i svašta nešta.



Usporedba sa Venomous X-om. Prekrasna mat crna boja. Ne znam što oduvijek nisu imali takve coolere nego one boje dreka:



Za AM4, potreban je stock cooler backplate, onaj koji se dobije s pločom. Venomous X je imao svoj, a Noctua koristi od ploče. Montaža holdera je jednostavna, postoje AM4 distanceri i AM4 rupe za vijke. Idiot proof level 9000



Montaža je jednostavna. Pastu na proc, cooler gore, stegnuti 2 vijka dok ne stanu sami i zakačiti vent koji se kači puno jednostavnije nego onaj na Venomous X-u. Nisam trebao demontirati ništa iz kompa, grafa je ostala unutra.



Što se performance-a tiče, vrtio sam Aida64 CPU/FPU test 15 minuta. Sa Venomous X-om i Noctua NF-F12 fanom, max temp je bila 81°C. Nakon montaže NH-D15S, isti test od 15 minuta, max temp je bila 67°C. Finih 14°C razlike za doduše nerealan scenarij.
Što se idlanja tiče, tu je više manje isto, cooler je nečujan.

Uglavnom, sretan sam "upgradeom" i pripremom za jače procesore u budućnosti
Brko je offline   Reply With Quote