View Single Post
Staro 13.04.2021., 12:44   #1
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
PC freeze. Sumnja na hardwareski problem

Pozdrav svima i isprika za nekidan što nisam sljedio pravila oko postavljanja nove teme. Ali evo nadam se da mi ovaj put admini/modovi neće obrisati temu (ali ukoliko se to dogodi, molim vas da mi pošaljete poruku), jer moram brzo pisat dok mi komp još radi kako treba. Uglavnom, od prije tri dana mi komp ima freezove i zahtijeva hard reboot. Gledam Youtube i nakon jedno dva sata dođe do toga. Event Logger je pun 10010 errora. I desetak critical Kernel 63 41 koji odgovaraju vremenu hard reseta. Gledao sam temperature, sve su ok. U granicama normale. Testirao RAM, Windows Memory Diagnostic, sve ok. Testirao s OCCT, sve ok. SFC/SCANNOW je našao par problema, popravio. DISM system health isto. Čak sam i ručno išao na repair za C++ redistributable. I ništa. Evo baš prije par minuta mi je bio ponovno još jedan freeze, ali sam prije toga uočio sljedeće. Na Speccyu mi ne prepoznaje RAM, tj ne onako kako treba.

Ovo su specifikacije:

Sharkoon TG 4 with either red or blue LED fans
Ryzen 2600x
AMD Wraith PRISM cooler (the 2600x originally only comes with wraith spire)
Biostar B450MH µATX
16 GB DDR4 3000 Corsair Vengeance LPX
520 W Seasonic S12 80+ Bronze
MSI Geforce GTX 1650 Super Ventus XC OC
500 GB Kingston SA2000M8/500G M.2 SSD
Windows 10 Professional, 20H2.

No međutim na Speccyu mi sada za RAM piše 16,0GB Dual-Channel Unknown @ 1463MHz (16-17-17-35)

I danas se pojavio u Event Vieweru novi error: Faulting application name: NVDisplay.Container.exe, version: 1.28.2851.9944, time stamp: 0x5edfa063
Faulting module name: NVDisplay.Container.exe, version: 1.28.2851.9944, time stamp: 0x5edfa063
Exception code: 0xc0000409

Priložit ću screenshot od Event Viewera i nadam se da ćete mi pomoći da otkrijem što je. Meni ovako kao laiku to sada izgleda kao da je ili RAM, ili GPU ili matična ploča. Ali zato sam ovdje jer vi to znate bolje od mene i nadam se da ćemo iznaći rješenje.

Unaprijed hvala, i još jednom isprika ako sam i ovaj put prekršio koje pravilo. Nije namjerno, kažem Vam da pišem dok komp radi.

Eto toliko od mene.

Lijep pozdrav.

EDIT: Zaboravio sam reći da sam napravio sljedeće da probam otklonit problem. Sfc/scannow, bilo je par erorra koji su popravljeni. DISM System health restore. Testirao ram s WinMemDiagnostic....sve ok. Sa OCCT, sve ok. Pogledao HDDove sa CrystalDiskMark i Crystal Disk, isto sve ok. Ručno otišao na Windows C++ jer mi je i to bio izbacio i to sam napravio repair. MalwareByte scan. Sve što god sam vidio online da bi mogao biti problem.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	slika2.jpg‎
Views:	128
Size:	192.5 kB
ID:	23703  
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote