View Single Post
Staro 25.08.2017., 17:42   #24
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Meni je i zimi i ljeti 24-25c u kuci/ 18C nam neigra (to ovi sa plinom prodaju pod "dovoljno je" a pokrivaju se dekama dok gledaju TV)
Pa u sustini da, slozio bih se. Grijem se kombinirano na plin i drva kada su veci minusi, inace plin.
Dobro, 25c je odvec malo previse... mi drzimo 22/23/24 a ako ode na 25c iako sam u majci kratkih rukava i trenerci, pocnem se znojiti

No ogomna je razlika zimskih 24c danju ili ljetnih 24c nocu kada se gusis od sparine i ako je 18c ko jucer po noci to je idealno ! Zimi na 18c noge kao da su u frizideru.


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
ali meni ekipa baca price/patke da za sezonu na kuci od 200m2 trosi ispod 5000 kn plina (grijanje/kuhanje/topla voda) na temperaturi 23-24C i noc 18C.
Da.... i 7/8m drva svakojakih od sjecenica za jesen/proljece do cjepanica za 1/2 mjesec. Plin 4.800,00kn prosla sezona.
Noc je oko 20c s tim da djeca nekad i zagase sebi i odu u skolu ujutro pa ja otvaram grijanje oko podneva za njih. Nema 200m2 ali imam oko 150/60m2 sto se grije.


Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
al to mi je malo bahato i bezveze rasipanje energenta

Mislim da si debelo omasio razliku izmedju rasipanja energenata i utroska energenata. Rasipanje bi bilo da grijem na 25c i otvorim prozore zimi ili ljeti klimu nagarim na 25c i opet otvorim prozor...
Kolicina utroska energenata ( ako je kuca standardno izolirana ) na drzanje zeljene temperature od 20c ili 24c uopce nije neki veliki trosak kao sto pojedinci misle...

Ako hajcam ko pod svetim vidom ode 2/3m drva vise tj. posto ih pravim sam to je oko 300kn za cjelu zimu vise ili 100€ za cjelu zimu ako ih netko kupuje.
To je minimalna usteda ako gledamo kroz 6-to mjesecno razoblje naspram dobivene komocije.

U slucaju da sam samo na plinu od kao prije 3-4 godine oko 1000kn vise za sezonu grijanja, dakle oko 166kn mjesecno sto je opet mizerija.

Vise potrosis goriva za auto kroz 1 mjesec i rasipas bespotrebnu energiju, uzmes manji/skuceni stedljiviji auto i odvest ce te gdje treba jel ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote