View Single Post
Staro 25.08.2017., 11:02   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Dobra tema, Bas sam neki dan gledoa gdje da pitam u vezi grijanja.

Naime ima li neko centrlanu peć na Pelete da malo natipka iskustva iz prve/druge ruke ?

Gledam zamjeniti staru peć (Stadler 32kW) na kruto gorivo sa necim (plin mi se cini pre skup nacinom na koji se grijem (24-25C i cjela kuca se grije) a nemogu naci nikoga tko ima centrlano na Pelete.
Nasao sam par ljudi koji griju 1-2 sobe na pelete ali sa onim mali pećicama koje izgledaju skoro kao sobni kamini ali meni treba velika 32kW da stoji u podrumu i sama "toči" pelete 4-5 dana tj. sa dodatnim spremnikm (Centrometal ili nesto slicno).

Hvala
Nemam iskustva, ali kolega iz bivse firme ima firmu i prodaje peci na pelete. Korektan decko koji je inzenjer strojarstva, pa ako hoces proslijedim ti kontakt.


U stanu imam plinski bojler Vaillant i htio bi stavit neki "pametniji" regulator, pa ako netko ima iskustva s tim, slobodno neka ih napise. Gledao sam konkretno ovaj:
http://www.ikoma.hr/hr/grijanje-na-p...t-vrt-250-133/

Posto pon-petak imam ritam posla 8-16, podesio bih ga da mi ujutro malo ugrije i da krene grijat na zadanu temperaturu u 16h tako da je u 16:20 u stanu trazena temeratura. Viked bi bio u "manual" modu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote