View Single Post
Staro 22.03.2021., 15:37   #5088
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Ne vidim problem sve dok imas tih 10ak giga free prostora. Manje skrtariti na particioniranju c: i bude sve oke

Vidim samo visetruke benefite, a brzina bootanja NIJE jedna od njih.
Jedan benefit je svakako izostanak onog izgubljenog vremena da mi se izloadira sav software (mahom preko mreze/VPN-a, dijelom lokalno) plus gubljenje vremena na trazenje i otvaranje jucerasnjih to-do listi i svih dokumenata na kojima sam radio (broj dokumenata varira od nula do dvadesetak, ovisno kakav je bio dan). U suprotnom bi lijepo cekao samo 10ak min da se digne software prije nego dodjem do mogucnosti otvaranja fajlova koje moram svakog posebno traziti i otvarati... Ugrubo, 20ak izgubljenih min? Onako, zasto bi si to radio

Drugi benefit za one na laptopima (me included) - brze bootanje i dizanje zadnjeg stanja OS-a uz manji udarac na bateriju. Umjesto da 20min dizem aplikacije i radnu okolinu i cuclam bateriju, lijepo upalim laptop i za 3min ima sve up and running.

Standby je odlicna stvar, ali je ovisan o stalnom naponu i nije ni blizu "siguran" kao hibernacija. Turn on/off ne pamtim kad sam koristio i meni je glupost kada hibernacija radi jednako i/ili cak i bolje. IMO

Jedina mana hibernacije je ako dodje do pokolja i fajl se sjebe, onda farbaj Jovo nanovo, ide klasicni reboot htio nehtio. Dogodilo mi se jednom u zadnjih 7-8 godina pa neka ostane zabiljezeno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote