View Single Post
Staro 10.04.2021., 22:00   #110
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Frajeri su u jednom mahu najavili više toga, nego posljednjih 15 godina, a konkretnih proizvoda nema ili su na foru Rocket Lakea, dok se istovremeno opet najavljuju nove generacije s upitnim rezultatima.

16C/24T 10nm+++ Alder Lake sa 150W TDP-om ne zvuči baš obećavajuće, jer minimalno moraju imati barem 50% veći IPC od sadašnjih Zen 3 modela, da onda Zen 3+/4 pometu u svemu, a to ne znam kak misle izvesti, jer samo pričaju.

Izvesti će, ne brini. Nisam siguran da su najave bile tek nerealne iluzije i marketing na steroidima. Ako su zbilja tako najavljivali, tu je morala biti makar nekakva tehnološka podloga. Shareholderi nisu mala djeca.

Čini mi se da je svrha Rocket Lake-a upravo ovaj 6 jezgreni 11400F. Procesor je mala beštija za male novce. Intel je već neko vrijeme povoljnija opcija od AMD a sad su izašli i s ovim procesorom koji je nesumljivo best buy ovog kvartala tj Q2/2021. Mislim da Zen 3 neće pasti cijena već će kupce uvjeravati da je iza kuta Zen 4, 5nm pa da vrijedi čekati s novim buildom tim više što sad ionako nitko nema gdje kupit novu grafičku.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote