View Single Post
Staro 06.06.2021., 18:34   #1180
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Problem tih 36 rata je da ako ne paziš, dođeš do situacije kad su ti rate za taj mjesec kumulativno par tisuća kuna. Been there done that .
zašto je to problem? jebote napravili ste od obročne otplate državnog neprijatelja broj jedan to može biti problem ljudima koji na rate uzimaju mobitele od 6000kn, a jedva imaju za stanarinu/druge osnovne životne potrebe.

za useljenje nam je falilo par neophodnih stvari, bili smo suhi ko barut, a nismo htjeli gotovinski kredit, nego sam sve potrebno jednostavno uzeo na rate sa 0% kamate. i da, rate su mi mjesečno par tisuća kuna i živ sam i dalje, proračunato i svjesno sam odabrao tu opciju radije nego kredit.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ali slažem se s ovim da u nekim situacijama je lakše kad imaš rate. Opremili smo stan iz cuga uz pomoć rata. Sada još 2 mjeseca i rate će završiti, a uselili smo davno u funkcionalan stan. Toliko keša nema šanse da bi skupili u toj fazi.
upravo to. rate su majka za tih par mjeseci/godina dok je frka s cashom, a cilj je što prije preseliti.

vezano za raspravu oko zaba mastera: dobro su drugi napisali, kartica je besplatna u sklopu ove opcije za 30kn/mjesečno. imam je 3 godine i nema nikakvih troškova ni kamata, naravno sve dok na tekućem ima love koju master 15. u mjesecu povlači.
adaksinjo je offline   Reply With Quote