View Single Post
Staro 07.12.2017., 09:56   #58
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
i uzet ces upola manje ssd-a za ustedu od petine cijene... svakako ima smisla - NOT!

ne znam kako vi kupujete diskovni prostor (bilo koje vrste), ali ja gledam kn/GB, a tu je 240 daleko bolji od 120. i apsolutna razlika u cijeni je minimalna.

moji rade u virtualkama s w10, i sve pohranjuju na usb stickove od 32GB. u jednom trenutku, nakon ciste instalacije w10 i update-a nisu bili u mogucnosti instalirat office u virtualku jer nije bilo dovoljno mista dok se rucno ne uklone svi downloadani update-i (rollback mogucnost). office 2016 s minimumom programa zauzima 3.2GB, full je priko 5GB.

mislim, ako mi se stedi 50-100kn onda cu uzet MShit combo, umisto Logitech-a, pa ga naknadno prominit... uzet cu MShit kuciste umisto nekog koje manje moze posluzit kao zilet, pa ni IO shield nemos normalno namistit a da se sve ne krivi... napajanja necu ni spominjat, jer ces opet rec da je to 50kn tu, 100kn tamo...
ako te vise cijene znaci da ce umisto 20 racunala u razredu bit 15 ili 16, to je kompromis s kojim bi uredno moga zivit, i razliku predvidit u dogledno vrime ili iz drugih sredstava.

osim toga, veci SSD omogucava izradu recovery particije koja ce se nalazit na konkretnom racunalu s predaktiviranim windows i office paketima, te svim softverom sto ce se koristit. Fx u pravom trenu i za 10min ili manje si back and running...
Za napajanje sam i napisao da se isplati neko pristojno jer ušteda na tome može dugoročno donijeti veći trošak.
Miš/tipkovnicu također valja kupiti nešto od poznatog branda jer su i to dijelovi koji trebaju trajati i dugoročno se isplati više jedan Logitech komplet nego tri MSa. Imamo neke prastare A4tech miševe i Cherry tipkovnice koji funkcioniraju kao prvog dana. Za to vrijeme smo mogli promijeniti tonu MS shitova.
Za disk ćemo se složiti da se ne slažemo jer ako neću iskoristiti ni blizu tih 120GB(a u praksi se pokazalo da neću), onda mi se ne isplati 240GB ni da je 5 kuna više. Ti možda hoćeš pa ti se isplati.
redscro je offline   Reply With Quote