View Single Post
Staro 16.11.2023., 10:56   #743
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
ostao 7100, ali običan, nije T (ako uopće postoji T) tako da je ova potrošnja po meni OK. unutra je sfx psu, nije CNŽ [CiglaNaŽici], upaljeni power saver mod.



HW enkode je za jelly, ali SW bi bio za plex jer ne kanim plaćat plex pass. Moram sad vidit ima li potrebe za plex...



ovo je bio primjer h264 1080p, jer većina toga mi je ipak u h264, tek najnovije serije izlaze u hevc-u. imao sam neku koja je bila u onom obscure h264 10bit i to mi media player nije gutao.

intel 7th gen qsv ima HW encoder za hevc 8 bit i "partial decoder" za hevc 10bit, pa bi u teoriji trebao moć transodat hevc 10 bit u h264 8bit, mada danas moderni playeri gutaju 10bit hevc.

sve u svemu neću se opterećivati previše, ako nešto ne bude išlo skinut će se alternativa ili prepakirat na kompu, ovaj i5-12600K radi oko 500fps-a hevc u h264, epizodu enkodira u 2 minute... pustim batch cijeli folder, dok skuham kavu je cijela sezona gotova.



samo da uspijem u ovu mašinu ubacit 2 normalna diska... jer je sff, ima poziciju za samo 1 disk. a ja imam 2, jedan SMR za storage i jedan CMR za p2p roštanje.
jp_rv je offline   Reply With Quote