View Single Post
Staro 14.11.2023., 07:58   #736
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
@jp_rv
Zašto softverski encoding?
Ili ti treba transcodiranje ili ne. Ako ti ne treba, bilo koji navedeni proc je ok za direct play preko plexa. Ako ti baš treba trans, imaš jellyfin za 0 novaca. Kod mene celeronček s HD600 duplo slabiji od 7500 poslužuje po 3 klijenta u direct streamu odjednom bez problema. Testirano i na plexu i na jellyu.
Ono za što ti češće možda treba malo CPU je prepakiravanje u drugi container ili prekodiranje zvuka, ovisi što klijent može progutati, a 7500 ti je više nego dovoljan za to.
Ali 7500 s HD630 je stvarno dobar za trans ako ti treba.

enkoding = transkoding.

inače plex ne koristim, kodi čupa iz mreže i za to apsolutno nije potreban plex.

jellyfin isto imam za mobitel i android općenito, mada na celeronu se to jako vuče, čak i otvaranje web interfejsa i skeniranje libraryja. zadnji put mi je to trebalo pred 2 godine,neznam niti dal je servis još živ ili se to srušilo u međuvremenu, toliko o tome.

zapravo plex treba trenutno za jedan tv, a ti polu-smart tv-i podržavaju samo plex (osobito samsung). na njemu JE tv box, ali nije baš u cvijetu mladosti i kodi se vuče i nije baš najsretnije rješenje. pa bi htio probat plex dignut na tv ILI jellyfin na tv box, ali mi svakako treba nešto jače od celerona.

poigram se najprije sa i3... pa ćemo vidit


edit
rekoh prije, najrađe bi uzeo mini pc sa n100 unutra, pa da bude i server i klijent istovremeno, bacim ga pored tv-a i nek radi svoje na jednom profilu i remote pristup preko drugog profila, ali win10 nema nikakav tv experience i definitivno nije upravljiv sa daljinskim, niti se interfejs biločega skalira dobro za korištenje na tv-u. zato je tv box sa google tv-om kudikamo ugodnije rješenje
jp_rv je offline   Reply With Quote