View Single Post
Staro 09.05.2021., 07:49   #2
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Mislim se da li da guram nos tamo gdje mu možda nije mjesto... ali ajde, ako sam u krivu - naučit ćemo nešto novo.

Ja već dugo godina koristim scannere, većinom na multifunkcijskim uređajima - tako da mi bude i printer u isto vrijeme. Ne znam ni sam koliko sam ih promijenio, nešto obično crkne nakon 2-3 godine pa kupim drugi (većinom se pokvari printer, ne scanner).

Nisam skenirao knjige, ali jesam mnogobrojne poslovne dokumente - a oni su svi poslije bili savršeno čitljivi bez obzira na tehnologiju senzora (trenutno imam dva: Xerox Workcentre 3225 i HP 137fnw; Xerox se reklamira kao 8-bit grayscale, tako da pretpostavljam da se radi o CIS senzoru).

Ja vjerujem da će svi scanneri danas na tržištu raditi na Windows 10. Koliko je meni poznato, svi proizvođači u najmanju ruku nude TWAIN driver, koji je dugogodišnji standardni interfejs između scannera i svih drugih programa koji koriste scanner (Acrobat i slični).

Moj skromni zaključak: za skenirati materijal koji će biti namijenjen isključivo čitanju na ekranu, svaki će scanner na tržištu biti adekvatan.
mradovan je offline   Reply With Quote