View Single Post
Staro 15.11.2013., 13:10   #98
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ako si platio po istaknutoj cijeni i dobio potvrdu plaćanja, moraju ti prodat po toj cijeni. To što je došlo do greške u njihovom sustavu tebe se apsolutno ne tiče
Nije baš tak0.

Citiraj:
Ispunjenje ugovora u roku
Članak 52.

(1) Trgovac je dužan ispuniti ugovor o prodaji robe ili obavljanju usluge sklopljen na daljinu u roku od 30 dana od dana kad mu je potrošač poslao narudžbu, osim ako su strane drukčije odredile.
(2) Ne ispuni li trgovac ugovor u roku, pa makar i zbog toga jer naručeni proizvod nema na zalihi ili nije u mogućnosti pružiti naručenu uslugu, mora potrošača.
Ovaj dio je bitan. Ugovor je ispostavljeni račun. Dakle, vi platite na koji kod način i ako dobijete račun - to je onda ugovor.

Ako samo platite po ponudi, onda je to problem. Tako danas svi posluju, tj nitko od web shopova ne izdaje račun unaprijed, po placenoj ponudi, već na isporuci.

Iz mog iskustva, platio sam po ponudi, ali nisam dobio račun. Tužio sam inspektoratu okvirno krajem 5og mjeseca. U 8 mjesecu sam dobio telefonski poziv od inspektora da sada moraju slati dopis na tumačenje u neko drugo ministarstvo...još uvjek nemam riješenja.

Ono što se kažnjava sa 100%, to je neodgovaranje na dopis ili mail u roku od 15 dana.

Moj savjet bi bio da se ne zahebavate sa tužakanjem, osim ako to sami nisu tražili (čitaj nekultura, bahatost i sl).
Gilbert5 je offline   Reply With Quote