View Single Post
Staro 07.09.2023., 17:28   #567
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 161
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nije tema, ali hoces reci da nema nikakvog poreza na nekretnine u Dubaiu?

Ne znam baš da li se isplati sva ta zavrzlama, jer legalno se može do para i čistom isplatom na tekući preko SEPA naloga, plus plaćanje državi 10% poreza (plus sitno prireza)... pa kad se uračna tvoja naknada od 1-3% i evenutalni troškovi kupnje nekretnine, to vjerojatno tu negdje ispadne.
vidi se da nisi nikad isplacivao na racun 200k+, 500k+ ili vise milijuna eura. FIFO, dobar stari FIFO. Kad te pocnu pilat za porijeklo, pa blokirani racuni, pa te optuze za pranje novca jer im ne mozes dokazat, itd.
Nije to bas tako jednostavno.

EDIT: zaboravia san ti odgovoriti. ne postoji porez na nekretnine u dubaiu, ali postoji service chargers (odrzavanje zgrade, bazena, itd.). Sve ovisi di si kupia nekretninu. Mi smo uzimali 2020. Za JVC di smo mi uzimali nije toliko skupo kao u Dubai Marina ili recimo palm jumeirah.

Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Pa neće ni banka, a ni država nakon što platiš porez i davanja...
Pravo i obveze poreznog tijela na utvrđivanje porezne obveze, na naplatu poreza, kamata i troškova ovrhe te pravo poreznog obveznika na povrat poreza, kamata i troškova ovrhe zastarijeva za 6 godina računajući od dana kada je zastara počela teći. Zastarni rok počinje teći nakon isteka godine u kojoj je trebalo utvrditi porezne obveze i kamatu, bilo od strane poreznog tijela ili poreznog obveznika. Nastanak porezne obveze propisan je posebnim poreznim zakonima.

Duga je porezna zastara. Primjera radi, obveza poreza na dobit za 2021. utvrđuje se u 2022., s tim da zastarni rok počinje teći od 1.1.2023., a rok zastare od 6 godina nastupa 1.1.2029. To ti je 8 godina. Mogu ti doslovno poslat cestitiku kad god zele u tih 8 godina da dokazes porijeklo i kako si ti to zaradio. Ne budes li uspio, mogu te optuzit za pranje novca i terorizam. Iz toga se tesko izvuci. Ali nije ovo tema. Ovdje se kupuje i prodaje kripto.
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram

Zadnje izmijenjeno od: EdoFazlinovic. 07.09.2023. u 17:56.
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote