Tema: Revolut
View Single Post
Staro 06.05.2021., 19:10   #1803
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Ne znam, evo bas ću danas probat pa da ti pokažem.

Možda ima veze s načinom plaćanja (Apple/Google Pay vs direkt karticom) ili odabirom glavne transakcije na samom Home screenu…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
da, ali kad putujem, imam USD, EUR, CHF, kuna, dinara, bla bla, uvijek bi morao misliti (gledati u app-u) ima li dovoljno u toj nekoj X valuti

u ovom konkretnom slucaju je Wise bolji od Revoluta, pretvori sta gdje ima, bitno da transakcija prodje, da se ne blamiras na POS-u jer nisi pretvorio kune u eure ili obrnuto

cak i sam Revolut preporuca da ako putujes npr. u Meksiko pretvoris u meksicke pezose onoliko koliko mislis trositi, da te nebi zakacio "mrak" tj. vikend, praznik ovo ono, pa tecaj bude u banani prilikom automatske konverzije

nije to neki veliki nedostatak Revolut usluge, ali definitivno nije ni prednost, mislim da je Wise to bolje odradio

Revolut ne želi kombinirati više valuta pri plaćanju, to je istina, ali je bitno samo da imaš barem jednu valutu koja ima dovoljno za pokriti, nebitno da li je to valuta kojom trenutno trebaš platiti ili ne.
Takvo je bar moje iskustvo

Koristim revolut praktički otkad je dostupan i niti jednom mi nije odbijena transakcija, a imao sam svakakvih situacija, od toga da imam samo kune ili samo EUR ili samo USD pa do raznih kombinacija.

I u 100% slučajeva uredno prolazi i slučaj što su kolege prije navodili da kao ne prolazi - imam tipa 234kn na računu i 100EUR, a plaćam račun od 567kn, uredno se naplati od EUR računa automatskom konverzijom. Ista stvar i kad sam imao 0kn na računu.
I ista stvar kad imam samo kune a plaćam EUR.
I svejedno je da li sam koristio Apple Pay ili karticu na POS aparatu ili online plaćanje.

Ako vama nije tako, stvarno ne znam koji je razlog ali znam za fakt da nekima (meni, ženi i x prijatelja) nikad to nije stvaralo probleme.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote