View Single Post
Staro 14.02.2010., 23:13   #9
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
lol dacco...

Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Da li je netko od vas radio sam neki sistem pametne kuće ? mislim najviše na neke osnovne stvari tipa paljenje svijetla po cijeloj kući.
Od ostalih stvari možda dizanje/spuštanje roleta, jel ima šta još da je zanimljivo i korisno ?
Zanima u svemu ovome gdje bi se mogli nabaviti materijali za takav sistem, ne tražim ja sad tu neki 200 tisuća kuna sistem sa neznam ni ja čime... vidio sam da neki ugrađuju senzore za vjetar pa im se rolete automatski spuštaju... dakle te "extra" stvari me ne zanimaju.

Ako netko zna nešto više o ovoj temi neka se javi sa par komentara, prijedloga... šta god...
radim sustave bazirane na crestronu http://www.crestron.com/ (uz AMX to je vodeci brand za pametne sustave)
trenutacno zavrsavamo par projekata sa time da je jedan projekt u pravom smislu pametna kuca.
apsolutno svemu se moze pristupiti izvana i sa bilo kojeg mjesta u kuci
-grijanje
-rasvjeta
-otvaranje ograda vrata i roleta
-video nadzor
-bazenska tehnika
i jos gro stvari. samo moras uzeti u obzir da ako zelis nesto kvalitetno i da RADI (gro ljudi prodaje pametne sustave koje kasnije vlasnici sami skidaju i spominju sve svece jer neradi kako treba) da ces to i platiti. 200 000 kn su mali novci ako se ide prema potpunoj automatizaciji

Za sad sam naletio na par poslova sa bticinom i mogu reci da nije los http://www.bticino.com/site/conosci_bticino/ nije da je svemoguc kao crestron i amx al ono dosta je jeftiniji, takodjer mogao bi preporuciti i creatora (je da je kinez al se stampa u jako dobrim uvjetima)

nadalje ako nesto zelis postavi konkretan upit pa ti mogu izvuci opcije sto bi te kostalo koliko itd.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote