View Single Post
Staro 25.11.2007., 06:52   #48
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
imam par pitanja, na koja izgleda nitkonije mislio...

1. to ulje će se u radu ugrijati, s čime ga mislite ohladiti?
2. čemu uopće imati ventilatore unutra?
3. zašto i hard ne ide unutra?
4. koja bi uopće bila prednost ovoga, da nekim divnim čudom i uspije raditi duže vrijeme a da temp ulja ne dođe na radnu temperaturu za peć pomfrit?

meni jedino što pada na pamet,a da bi moglo funkcioniati i to jako dobro, je ZIMI, kada je vani ispod nule, i onda fino komp van na balkon na zrak, unutra ulje koje bi sprečavalo kondenzaciju, a istovremeno bi bilo hladno..
1. Da bi to sve moglo raditi dulje vrijeme, tj. bez gašenja, trebalo bi dodati malu pumpu i radijator za hlađenje s ventilatorom ( pogledaj link )

2. ventovi služe za cirkulaciju ulja oko zagrijanih dijelova

3. hard ne ide, kako kažu autori projekta, zbog pomičnih dijelova, iako me mentor uvjerava da je sklop s pomičnom glavom za čitanje podataka hermetički zatvoren.

4. prednost je tišina ( samo vent na radijatoru ) , nema čišćenja prašine, a kad bi ga postavio na balkon bilo bi savršeno. Uostalom, svi žele za HTPC što tiši uređaj, evo rješenja ! Ispod / pored televizora akvarij ( bez ribica ) a nutra "kuha" MUC ® tj. Multimedijski Uljni Centar.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote