View Single Post
Staro 26.11.2021., 23:15   #6
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Da oživimo temu, nisam zahtjevan korisnik ali me zanimalo hoće li stabilnije držati liniju od Speedport plus-a na novom otvorenom profilu. Od prelaska na otvoreni profil imao sam štekanja kod Max-tv pogotovo na snimalici i HD kanalima. Događalo se da se brzina profila dinamički mijenja kroz dan od 30 do 22 Mbit-a i nazad. Puno CRC grešaka se generiralo u speedportu.



Na prvu, ipak se radi o ozbiljnijem uređaju od Speedport-a. Nekako je sve brže i imam osjećaj da koliko god mu spojiš korisnika nema problema. Vidim da i piše da ima više mem i jači proc.



Zanimljivo je da router čita maximalu za cca 2 Mbit-a manje nego Speedport, ali se spaja na veću brzinu te nema oscilacija u brzini te nema više ni CRC errora... Eh da, nema famoznog skrivanja maksimale linije, sve lijepo piše...



Ovo je nakon jednog dana stabilne linije uz jednu napomenu: prvih sat vremena je uhvatio najnižu marginu SNR 6 (5,9 točnije) i spojio se na skoro max brzinu. Nakon toga je snr vjerojatno počeo padati pa ga je stavio na 7 uz smanjenje brzine za 4 Mbit-a. Koliko vidim za sada, on ne pokušava opet dinamički podići brzinu koju je jednom smanjio (iako vidim da mi se opet maksimala vratila na veću i tako stoji satima)



Quality indicator of the line (errors)
Erroneous seconds of the downlink (since the last synchronization)
7
Seriously erroneous seconds of the downlink (since the last synchronization)
2



Errors and SNR
CRC errors (Down)
0
CRC errors (Up)
0
FEC errors (Down)
0
FEC errors (Up)
0
SNR (Down)
7.7 dB
SNR (Up)
7.2 dB







Zanimljiva je tvrdnja gore, kaže nema niti jedne CRC / FEC greške ali je našao nekakve sekunde pod greškama (doduše doista zanemarivo, stvarno za sada radi fluidno i stabilno)





Firmware: 8.13.1.12.1.7


Wifi puno bolji, testirao sam razne postavke pa tako na izlaznoj snazi od 50% daje veću brzinu i manji ping na udaljenijim mjestima u kući od speedporta na 100% (korištenje samo Speedport smart 3)


Minus: htio bih ograničiti wifi na 2,4 (jer vidim da su mi ionako svi bitni uređaji automatizmom nakačeni na njega) i ugasiti 5G ali ne nalazim takvu opciju. Postoji opcija da se podešavaju posebno antene, tipa 2,4 staviš na 100% izlazne snage a 5G staviš na 15%.



To je to za sada, nisam otvorio još ni portove, ali vidim kao da su pušteni odnosno sve mi radi, je li moguće da ACS povuče i te postavke? Prije će biti da možda radi preko UPnP-a. Nisam vidio dio za portforwarding, ali vidim da ima u dijelu firewall-a za propuštanje portova valjda se tu podešava...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote