View Single Post
Staro 11.06.2021., 07:06   #4844
beetle|juice
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Po slikama nisi ni VoIP broj namjestio,također moraš pronaći DNS koji se koristi za VoIP.
I da greška u startu sve ti je Bridge

Internet je PPPoE
VoIP je IPoE
IPTV je Bridge

Vrsta konekcije mora biti IPoE tu taggaš VLAN ID,DNS a dalje moraš SIP klijent postaviti sa odgovarajućim user/pass i ostalim postavkama
Postavljen je broj na Speedportu samo na drugoj lokaciji pa se ne vidi na sliki. Radi se o Mikrotiku koji nema opciju za IPoE konekciju.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Slike sučelja mi nisu poznate, koji je to speedport?
Ako je dobio IP, onda bi VLAN postavke trebale biti ispravne. VOIP DNS servere bi si trebao sam pokupiti, meni stari speedport prikazuje da je internet u bridge, ali VOIP u route mode i sve si sam posloži.
To je ovaj sugavi Speedport Smart 3 kojeg dobijas sa opcijom 1000/500Mbit od T-Coma zajedno sa Nokia ONTom. Ovo radim samo zato sto taj Speedport ne radi dobro u bridge modu. Na Speedportu meni nigdje ne pise u kojem modu radi router. Znam da je u bridge modu jer sam u Moj Telekom adminstraciji prebacio u bridge. No kolko sam primjetio ne stavlja ga u u pravi bridge nego makne login podatke za internet konekciju i ukljuci PPPoE Passthrough preko koje zapravo onda drugi router ima pristup PPPoE konekciji.

Zadnje izmijenjeno od: beetle|juice. 11.06.2021. u 07:12.
beetle|juice je offline   Reply With Quote