View Single Post
Staro 08.06.2021., 21:38   #4834
beetle|juice
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 11
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Možda i nije preslab, ali je na granici.

https://i.mt.lv/cdn/product_files/RB...dsw_180523.png
Probati npr. WAN port prema ONTu ostaviti po defaultu na eth1, a neki komp spojiti na eth 2 ili eth4 i onda probati da li ide bolje.

Kad se uključi fasttrack, i DL i UL idu punom brzinom,ukupno CPU 10%, a pojedine jezgre 40-50%, ali uvijek je jedna najviše opterećena.
Ako pretpostavimo da je na Gbit optici duplo opterećenje, taj router je isto na granici.
Hvala na info. Uspio sam riješiti brzinu sa uključenim fasttrackom. Imam i SFP modul za rj45 pa sam na njega prikopčao WAN od ONTa, podesio pravila u FW za fasttrack i eto ti ga na full brzini.
CPU nejde iznad 80% i koliko vidim solidno radi i multithreading.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne treba switch.
Može odvojiti jedan port na mikrotiku i propustiti kroz njega potrebni vlan za voip pa na to spojiti starog speedšrota.
No sad imam problem sto mi VOIP ne radi. Ima ona fora sa switchom između ONTa koju sam isprobao i radi, no bilo bi mi draže kad bi mogao izbjeći taj switch. Stavio sam VLAN ID na 101 na jednom eth portu od MK i prištekal ga na Speedport WAN. To nisam uspio složit, telefonija mi ne radi. Sigurno ima neka opcija/caka s kojom nisam upoznat da bi proradila telefonija preko izoliranog eth porta.
beetle|juice je offline   Reply With Quote