View Single Post
Staro 21.04.2021., 00:33   #2821
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Top! Taman sačekam feedback prije narudžbe
Stigla u ponedjeljak, DPD, tax free.

Uzeo sam C1 model da isprobam TKL, red switchevi(probao sam nakratko bio neku tipkovnicu sa brown, i ovo mi je zvukom puno ugodnije)
Imam zasad cca 15h tipkanja(koristim ju iskljucivo za posao) na njoj i sve se više privikavam na US layout i nedostatak numpada.

Dolazi jako dobro zapakirana, nemam nikakave zamjerki. S tipkovnicom dolazi set windows keycapsa(macOS su default), pleteni usb-c s adapterom na type a, keycap puller. Keycapsi se jako lagano vade i super sjedaju na switch, nema puno mrdanja, sama tipkovnica se cini dosta robusnom iako je lagana. Steta je sto usb-c nije pod kutem od 90 da manje smeta, ali to se lako promijeni.
Backlight modovi su fora, i brightness se da podesiti na dovoljno razina da ne smeta. Steta je sto ne postoji nikakav software od keychrona da se moze podesavati kroz to.
Jedino primjecujem kod crnih keycapsa s upaljenim backlightom da gravure slova nisu 100%, ispadne malo tamnije na nekim mjestima. No to se primjeti samo ako se zagledas. I skuzio sam da par keycapa nije bilo skroz stisnuto na switch kad sam ju otpakirao, skuzi se kada gledas s prednje strane.

Sto se tice samog tipkanja, imam samo dvije zamjerke. Mislim da je potreban palm rest radi visine/kuta keycapsa. Probao sam se igrati sa nogicama ali ne mjenja stvar puno, nije neki dealbreaker ali radi toga cesto krivo lupam po space. S palcem pogodim kut keycapa i zapravo ga guram prema "gore" pa se stvori otpor i ne stisnem tipku do kraja.


Neka direktna usporedba s drugim tipkovnicama, koristio sam samo dvije na kratko vrijeme. MS Thunder i Corsair K63.
Rekao bih da je robusnija i puno ugodnija za tipkanje od MSa za 300kn, al bome nije ni corsair za 600kn nesto pretjerano bolji. Plus, izgleda super.

Pro tip ako ce netko narucivati, registrirajte se na Keychron, stavite u cart i pricekajte dan-dva-tri, stici ce vam popust od 10 ili 15% da dovrsite kupnju. Mislim da to onda sa shippingom ide ispod 400kn a za tu cijenu je malo toga dostupno.
tech je offline   Reply With Quote