Tema: Košarka
View Single Post
Staro 21.04.2024., 07:57   #6863
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Bojim se da si previše navijački nastrojen.
Događa se baš postepen pad koji godine glavnih igrača i nose sa sobom. Dogodine neće uhvatiti ni deseto mjesto.
Steph, po svemu što sam pratio u izjavama, ne želi ni igrati ako Dray i Klay nisu uz njega. Njegovo starenje djeluje puno sporije od njihovog, šta je je...
CP3 kurca nije donio ekipi, Šarića bolje ni ne spominjati.
Neki anonimusi poput Podziemskog i TJD su pokazali dobre stvari, Kuminga je meni bio skroz ok kroz sezonu ali za napraviti odličnu ekipu dogodine od ove prosječne treba biti čudotvorac.

Pa to je normalno, da se pad događa s tim godinama, ono što kažem je da je Steph po svemu i dalje vrlo blizu primea i igra odlično, Green također i dalje može igrat vrlo solidno. Dok je to tako, GSW može biti dobra PO momčad, ne kažem kandidati za nalsov, ali dobra PO momčad koja može svakome pomrsit račune. Bili su oni stari i prije dvije godine, i bez Klaya pola sezone, pa su uzeli naslov. Ključ je u obrani, tada su bila 3. obrambena momčad lige, sad su 19.



Kuminga je bio ok, bolji nego prošle sezone, ali... On je jednodimenzionalni igrač. U napadu imaagresivn idrive na obruč i... to je to. Nema dobar šut za 3 (no spacing), ne može si sam kreirati šut (barem ne dobar), loš je point of attack defender, loše navigira kroz screenove, puno naivnih faula radi, iuglavnom postaje vrlo pasivan i ukopan u napadu ako lopta ne ide njemu. I ako mene pitaš, njegov BBIQ je dosta nizak zbog čega mislim da je njegov plafon puno niži nego što većina ljudi misli. Ako malo bolje pratiš, njegovo razumijevanje igre, pozicioniranje na terenu i praćenje pozvanih akcija je vrlo upitno. Nema tekme u kojoj nije bilo 3-4 situacije gdje zajebe akciju svojim pozicioniranjem, nepraćenjem. U svim ovim detaljima, Wiggins kakav god da je, je bolji od Kuminge.



Jest, mlad je Kuminga, ima u svim tim elementima prostora za napredak, no Steph ima u najbolejm slučaju još vrhunske godine imo (tolko mu i ugovor traje i lako moguće da će se onda umiroviti), i GSW jednostavno nema vremena čekati pola iduće sezone da vidi jel Kuminga napravio dovoljno veliki skok u razvoju. A opet kažem, mislim da je nejgov palfon niži od onog što većina GSW fanova misli o njemu, pa i nakon što se velika trojka umirovi, s Kumingom ili bez njega, GSW nema što tražiti u PO.


Zato mislimd a bi ga za dobar povrat trebali trejdati, pogotovo što zbog svoje mladosti i solidne sezone predstavlja najbolji asset za trejd.


A sad što oni mogu zapravo dobiti u trejdovima je drugo pitanje. Neku zvijezdu i jakog igrača teško, jer im je cap u banani, i s druge strane za bilo koju zvijezdu dovest, ima desetak ekipa u ligi koje mogu složiti bolji paket od GSW.


Ali već solidan rim protector, i dva solidna perimeter defendera koji mogu dati spacing, mogu napraviti dosta velik pomak da budu dobra, kompetitivna momčad. A to je sve što zapravo možeš i tražiti na ovom ludom zapadu. Pazi, tu je deset legit PO ekipa koje su imale 50% + skor. A iduće sezone možeš očekivati da će još bolji biti i mnogi ispod crte. Rocketsi će biti bolji, uigraniji. Grizlijima se vraća Morant, i oni bi trebali biti bolji. Spurtsi će vjerojatno uzeti barem 10 pobjeda više, a ako Wemby napravi jači iskorak, mogu i oni biti vrlo dobri. Ludilo


Treba ostaviti po strani recency bias. Kingsi u jednoj tekmi... pa svih ovih deset ekipa na zapadu, svaki može svakog dobiti u jednoj tekmi. Klay 0/10. jbg, desi se, ali kakve su šanse recimo da Klay šutira 0/10 u seriji od sedam tekmi, gdje garantirano imaju 4 tekme? vrlo male rekao bih. jer, za razliku od onog što je znao izvoditi dobar dio sezone, nisu tu većinom bil iloši i isforsirani šutevi

A njegovih 0/10 je vjerojanto presudilo tekmu, uz već spomenute obrambene mane.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 21.04.2024. u 08:03.
Roberto je offline   Reply With Quote