View Single Post
Staro 30.04.2023., 12:55   #629
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ono kaj tu nije normalno je to da se fila SoC napon od 1.4V ili 1.5V, kad za tim nema potrebe, jer EXPO DDR5-6000 ionak nema veze s tim postavkama kad stvar radi i na SoC 1.1V ili 1.2V. Najlakše je reći da je AMD kriv, jer nije dovoljno dobro pazil da ASUS ne sfuša, a bilo da je CPU ili GPU, ASUS u posljednjih nekoliko godina ima fini primjera ciganluka. Cijela stvar me podsjeća kad klijentima pošaljem detaljne tehničke specifikacije za pripremu VM-ova, pa me umjesto Windows Server 2019 ili Ubuntu 22.04 LTS dočeka nekaj deseto, jer su oni mislili da su moje dokumentacije samo smjernice. Nek se sad još i der8auer javi, obzirom da je on sponzoriran do te mjere da je glasnogovornik za ASUS.
Baš suprotno AMD je kriv. Pratio sam napone i snage i temperature od prvog biosa (podržan 7800x3d).
Temperatura nikad nije narasla više od 44°C ni kod dugotrajnog maltretiranja na SOC pri naponu od blizu 1.4V!

Mikrokod tablice (AGESA, kako ih zove AMD) očigledno nemaju dobro postavljene limite, ni zaštitne mehanizme.

Zato je AMD i dao novi mikrokod proizvođačima ploča.

AMD ko AMD, jednostavno sinonim za lošu kvalitetu+LAŽ.

Definicija kvalitete "kvalitetno je ono što je napravljeno dobro, iz prve". Kod AMD se vidi u svakom segmentu od kad postoji da im treba puno iteracija da dostignu to dobro.

Idu mi već na q s tim izdavanjima BIOSA
markecSMB je offline   Reply With Quote