Tema: 3D printeri
View Single Post
Staro 09.01.2024., 19:03   #156
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,009
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Evo da podijelim iskustvo koja ja imam s 3D printerom. Imam nešto manje od ogodinu dana Ender 3 v2 NEO s kojim sam u startu bio zadovoljan, ali pokazalo se da taj printer ne može isprintati 3-4 printa u nizu da sve bude ok. Namijenjao se dizni, ptfe cijevi, novi grijač, novi termistor (nije da se ovaj pokvari, nego ga ja pokidam kod stalnog rastavljanja i čišćenja printera), extruder proklizuje, dotegneš pa navoj provrti, pa dotezanje remenja, pa se zaštopava, bed leveling namješam svaka 2 dana jer se nekako uspije poremetiti, isto kao i Z offset. Uglavnom, printer zahtijeva jako puno vremena da ga podešavaš i uštimavaš, nadograđuješ i slično. Velika je zajednica oko tih endera pa se većina može pročitati na netu, naći zamjenski dijelovi pa je s te strane ok.


Kako mi je obujam posla (mog hobija) zahtijevao više printanja odlučio sam nabaviti još jedan printer. Ovog puta uložio sam malo više nego prvi put i kupio Bambu Lab P1S s dodatnim AMS-om i preporodio se.
Mislio sam da ću oba printera koristiti u paraleli, ali ovaj P1S zamijeni barem 10 ovakvih endera. Što brzinom printanja, što pouzdanošću odnosno uštedom vremena koji sam moram provesti uz endera štelajući ga.


Tako da je moj savjet, kupite nešto bolje, uštedit ćete si puno živaca i vremena

Ma vjerujem da je sve tako kako kažeš, ali to nije ni približna cijena, P1 je nekoliko puta skuplji uređaj.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote