View Single Post
Staro 01.02.2022., 15:16   #327
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor extasy Pregled postova
optika > Fritz > AF60 LR -link- AF60 LR > 10 port switch - unmanaged > klijenti (AP i LAN)
Fritz drzi DHCP a na Ubiquiti je namješten u controlleru na "none".
Imam još nekoliko mikrotikovih RB-a i CCR-a pa nije problem ni podignut jos jedan na drugoj strani linka ali iskreno manjak je znanja za konfigurirat to sve a da se ne počne još više conflictat jedno s drugim.

Laicki sroceno ideja mi je bila ovakva :
CCR na drugoj strani linka te da ta mreza bude u skroz drugom subnetu primjerice 192.168.2.x dok je fritz u 192.168.1.x
Treba li za ovo konfigurirat VLAN-ove na fritzu ili samo na mikrotiku? (fritz je t-com FW i nemam pristupa advanced funkcijama)

Ima li jos kakva opcija? Cak ako je problem u unifi-u i nije rijesivo nije iskljucena ni opcija zamjene tog AP-a za neki drugi...



Moze li koji više detalj sta mi treba za to?

Thanks
Imao bi dhcp na fritz koji daje pola scope npr od 10-150, na drugoj strani neki uredjaj koji vrti dhcp npr rpi2 je jeftin. Taj dhcp bi ti davao scope od 151-255. Kako je on bliži korisniku paketi od njega bi došli prije do klijenta nego od fritza no i da se desi obrnuto nikom ništa jer dhcp ne overlapa scope. To je samo ideja za probati dali bi ti pomoglo. Ako imaš koga da ima stari rpi da ti posudi vrlo jednostavan test.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote