View Single Post
Staro 01.02.2022., 13:44   #326
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Hm, dakle imaš: optika > Fritz > AF60 LR -link- AF60 LR > ??? > klijenti
Tko drži DHCP za cijelu mrežu ?
Ako je Fritz onda te zeza Ubiquiti.
Možda da probaš na drugom kraju staviti nekakav router pa na njemu dignit DHCP Server ?
Jasno da tada imaš dupli NAT ali se to da riješiti tj. ovisi šta trebaš na klijentima.
optika > Fritz > AF60 LR -link- AF60 LR > 10 port switch - unmanaged > klijenti (AP i LAN)
Fritz drzi DHCP a na Ubiquiti je namješten u controlleru na "none".
Imam još nekoliko mikrotikovih RB-a i CCR-a pa nije problem ni podignut jos jedan na drugoj strani linka ali iskreno manjak je znanja za konfigurirat to sve a da se ne počne još više conflictat jedno s drugim.

Laicki sroceno ideja mi je bila ovakva :
CCR na drugoj strani linka te da ta mreza bude u skroz drugom subnetu primjerice 192.168.2.x dok je fritz u 192.168.1.x
Treba li za ovo konfigurirat VLAN-ove na fritzu ili samo na mikrotiku? (fritz je t-com FW i nemam pristupa advanced funkcijama)

Ima li jos kakva opcija? Cak ako je problem u unifi-u i nije rijesivo nije iskljucena ni opcija zamjene tog AP-a za neki drugi...


Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Uf ovaj ogroman interlink mijenja na stvari.

A da jednostavno digne Split scope na drugoj strani. Ili rpi ili neka sitna kutijica je više nego dovoljna da zavrti dhcp tamo. Isti subnet isto sve samo drastično "bliži" dhcp...

Sent using Tapatalk
Moze li koji više detalj sta mi treba za to?

Thanks

Zadnje izmijenjeno od: extasy. 01.02.2022. u 15:07.
extasy je offline   Reply With Quote