View Single Post
Staro 05.04.2021., 22:29   #80
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Dovoljno sam informatički pismen da se znam čuvati i prepoznati phishing gluposti. Ne koristim socijalne mreže, a i kad sam ih koristio koristio sam backup mail i lažne podatke (osim imena i prezimena ) Ako si glup i naivan nažalost ovca si i klanje ti ne gine...
Veliš, ne koristiš društvene mreže, ali kad jesi, onda je to bilo s lažnim podacima, osim tvojeg pravog imena i prezimena. Sedi jebeno pet. Dakle, trebala mi je nano-SIM kartica, uredno na stranicama telekoma imaju kontakt mail. Nakon toga se mailom javlja ženska koja traži dodatne podatke tipa PUK1 uz moje već prije napomenute u prvom mailu i to je to. Nema odlaska na šalter i bez preslike osobne. Nakon tri dana nova SIM kartica stiže na moju kućnu adresu. I onda tu dolazimo do toga, da kad netko ima sve takve osobne podatke, ne "neke lijeve mailove", može kaj god ih volja, jer vi ćete kasnije teže dokazati da niste to vi, nego oni da se lažno preCtavljaju.
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Mene više zanima kako je on to zamislio da prevarant prvo preuzme kontrolu na tvojim e-mailom, s njega pošalje zahtjev operateru i onda traži da se ta sim kartica ne pošalje na ime i adresu vlasnika broja koju operater ima u sustavu - nego na neku desetu adresu gdje živi krimos koji radi prevaru
To si ti zamislil, jer ja nigdje to u ovoj temi nisam spomenul, već ti pričam da netko sa svim ovim osobnim podacima, bez ikakvih problema može napraviti SIM swap i sva popratna veselja, a ti to ne kužiš, jer misliš da to podrazumijeva i fizički pristup uređaju, odlazak na šalter i tome slične fore.
The Exiled je online