View Single Post
Staro 03.07.2020., 18:08   #50
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Pozdrav ljudi, molio bih vas savjet/informaciju/nešto... Nedavno sam si uzeo Switch Lite, kupio par igara na Nintendo eShop-u i bacio pogled može li se na eBayu naći nešto povoljnije. Za oko mi je zapeo ovaj oglas, očekivao sam da se radi o nekom product keyu ili giftu, budući da je igra digitalna, da bi nakon što sam platio PayPalom na WhatsApp (prodavač je inzistirao na takvoj komunikaciji) dobio ovo ispod i poslao mi kombinaciju maila/passworda:


[27/4 17:56] Daniel: [25/4 20:28] Daniel: 1) Create New User in your switch.
2) Select Create User (don't import user data from another console).
3) Select Link a Nintendo Account
4) Sign in using an e-mail address or sign-in ID.
5) Enter the Email:Password
6) Go in Nintendo eShop to put your switch primary on the account (it's automaticaly, you just have to go in).
7) Start downloading all games you want.
Go back to your own user, don't stay in the owner user.

Don't remove the owner user or you will lose the games.
Don't change any informations on the account.
[25/4 20:28] Daniel: Photo in 5) please
[27/4 17:56] Daniel: Crea perfil


Prodavač je iz Španjolske, a ovo poviše je očito konverzacija s nekim. Igra je koštala 28 eura, što je super za Link's Awakening. Ono što me muči je činjenica da nigdje u oglasu nije spomenuo kreiranje novog accounta ili korištenje igre s nečijeg tuđeg, na što mi ovo miriše. Da sam to znao ne bih je nikada kupio jer iz nekog svog komoda želim imati samo 1 account, bez ikakvih muljaža, i ono što me najviše muči (a novi sam u Nintendo eko-sustavu, bar što se igara iz ovog milenija tiče) - je li moguće da prodavač izvova prodaje jednu te istu igru (ova fora prijavi se s tim i tim podacima, pa se odlogiraj i koristi svoj account odmah nakon downloada igre) ili koristi podatke od ukradenog accounta, možda i kombinirano s ovim prethodno spomenutim? Ni jedno od toga mi ne odgovara, posebno ako je netko drugi oštećen. Što mislite vi koji znate kako funkcionira to s accountima, prelogiravanja iz računa u račun i slično. Znam da je ok imati recimo US i Europski account zbog povremene razlike u cijenama igara, akcijama i slično, pa se prelogiravati pri kupovini i instalaciji igara iz raznih regija...Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
DuHc je offline   Reply With Quote