View Single Post
Staro 23.04.2007., 23:44   #112
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,537
@Vuco, kad vec inzistiras, evo par slikica (danas mi stigao amis, pa mogu)

AMD x2 3600 brisbane + patriot 2x1gb, dfi nf4 sli am2 + coolermaster 430w, ostalo pise sve u sigu

2.5ghz, mema na 1000mhz


2,7ghz, mema na 908mhz


2,9ghz, mema na 832mhz


Ovi super pi su za provjeru stabilnosti, sami rezultati super pi me ne zanimaju previse, inace pri svim ovim kombinacijama komp je super pi 32m i occt orthos stabilan. voltaze koje pokazuje cpu-z nisu uvijek tocne, do 2,6ghz ide na defaultu, do 2.9ghz na 1,475v. digao sam proc pri 1,525v i na 3,05ghz ali nisam uspio uci u windowse - no vjerojatnije je problem do meme nego do proca jer je on pri tome stabilan kad testiram iz dosa (jedino tu freezer dolazi do svojih granica...)
htio sam u everestu izmjeriti memory bandwith ali verzija koju imam uopce ne prepoznaje proc kak spada pa daje sarene rezultate.
i da, dajte preporucite neki multitasking test dok ne nadjem noviji everest
inavce, sama mema ide na 1000mhz i nesto sitno max, pri 2.1v

i da, rade mi svi divideri za memu samo svaki do odredene granice
npr, na auto (ddr800, cpu/5) ide do 1000mhz, na cpu/6 ide do 920mhz i ni makac dalje bez obzira na napon i latencije, na cpu/7 do 850mhz itd...
i nizi mnozitelji za proc rade, ali tu me opet kolje sto mema ne ide do kraja na dividerima...

ukupni dojam: vrlo sam zadovoljan, rad na ovom dual core procu je super, a cini mi se da je jedino kaj fali ovoj konfiguraciji nova revizija biosa! nauime, neki dijelovi biosa se uopce ne mogu podesiti, a i ukupni dojam je da je ovaj zadnji bios kojim je omoguceno prepoznavanje brisbane jezgre sklepano na brzaka, tek tak; i da je potreban novi koji ce popraviti situaciju, mada je meni i ovako ok. javim se za vikend kad odvrtim koji bandwith i multitasking test

i da, najvaznije od svega - chipset na mbo ''gori'' uvijek na 57-61 stupanj celzijusa pri radu, pa sam ga zamijenio sa hr-05 (pojeftinio na 140kn u linksu, btw). sad je temeratura od 38-42 stupnja celzijusa
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote