Tema: Iskon
View Single Post
Staro 20.08.2010., 17:22   #1072
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
znam ja to dobro, ali hoćeš li ti to čovjeku onda postaviti? vidiš da ne zna razliku između routing i brige moda, kako onda očekuješ da će dobro znati postaviti pppoe na carnet?

btw. wlan router za 50kn?

uostalom, zašto imati dva routera?meni to ne bi bila opcija.



Ne, zbunili su te totalno.

Znači

- ako je u tom stanu trenutno T-com linija, onda se trebaš sa vlasnikom dogovoriti da bi prebacio na Iskon. Nazoveš 0800 1000 i objasniš im. Dobiti ćeš dokumentaciju koju će vlasnik linije trebati potpisati. U tom slučaju će se postojeća T-com pretplata prekinuti i sa T-comom više nemaš ništa. Postojeći tel. broj će se izgubiti.

-ako u tom stanu trenutno nema T-com linije, onda treba uvesti novu. Nazovi 0800 1000 i neka ti konkretno objasne proceduru. Postoji mogućnost da će ti trebati suglasnost/potpis vlasnika stana ili ugovor o najmu.

Srećom broj je besplatan pa ih možeš pitati sve što te zanima.
Svakako nam javi što si riješio i što su ti rekli

Ono što ti možda neće znati odgovoriti
BRIDGE mod
-tvoje računalo je spojeno na modem ali taj modem nije spojen na internet. Potrebno se iz Windowsa spojiti na internet koristeći pppoe konekciju (My Computer > Network connections > Create new connection) kako bi računalo imalo pristup internetu.

Većina mobilnih uređaja nema takvu mogućnost i jedino što mogu je spojiti se na modem bežično, ali nemaju pristup internetu jer ne mogu ostvariti konekciju...

ROUTING mod
-tvoj modem je spojen na internet, a tvoji uređaji (računala, mobiteli...), koji su spijeni na modem automatski imaju pristup internetu. (jer je već modem spojen na internet)

Ako ti je to bitno, uzmi radije Iskon.ADSL za 130kn kao što si rekao i bez brige si (bez podešavanja drugog routera, brige ako skidaš torrente i instaliranje dodatnog programa da proba to "sakriti" tipa PeerBlock, bez potencijalnog smanjenja brzine interneta vikendima/u večernjim satima, većeg pinga, čestih ispada)
Bez brige, spajao sam ja puno routera i slagao sam i PPPOE i ostale pizdarije. I to sam i mislio. Vidiš da sam i gore napisao dal to znači način konekcije na net. I da, bitan mi je routing.

Wlan routera imam par u ormaru, tak da mi to ne treba.

Ok, hvala i svakako ću se javiti što sam riješio.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote