View Single Post
Staro 13.02.2021., 18:41   #62
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Znači upeco si se.

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Mogu li se različite kriptovalute uvijek mijenjati za druge, npr. Ethereum u Bitcoin i obrnuto ili ih trebamo prebacivatu u npr. € pa onda kupovati ovu drugu valutu?
Da. Na burzi / mjenjačnici vidiš koji parovi postoje. Uglavnom se to odnosi na glavne crypto novčiće, tj. BTC i ETH, ali postoje i parovi s nekim drugim valutama.

Npr. par ETH/BTC znači da je to ETH tržište na kojem se trguje isključivo za BTC, ne za USD ili EUR. Isto tako postoje dosta njih koji su denomirani u ETH, npr. XRP/ETH.

Od ostalih denominacija sam vidio još /XRP i /TRX, ali mislim da nema puno trgovanja na tim parovima.

Znači, glavni parovi su ti denomirani u fiat valutama (USD, EUR itd.) ili stable coins koji predstavljaju fiat (USDT, USDC itd.), /BTC parove ćeš naći bez problema, /ETH nešto teže, ostale rijetko.

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Kupujete li neke jeftine kriptovalute i ostavljate ih "zaboravljene" u nadi da će za par godina buknuti?
Ovo bi bilo dobro da ima preporuka na forumu. Osobno sam samo jednom kupovao, i to BEST koji je exchange coin od mjenjačnice Bitpanda. Kupio po 0,12€ u kolovozu 2019., pao na 0,06€ čim je na burzu izašao, kasnije dobio nešto gratisa, nešto nadokupio, uglavnom mi je ulaz bio 0,076€ u konačnici. Jučer prodao po 0,86€ ili 11X većoj cijeni i isplatio si EUR. Mislim da je to u konačnici bilo dobro ulaganje.
Libertus je offline   Reply With Quote