View Single Post
Staro 01.03.2024., 01:41   #2731
kresketezere
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: HR
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Tirkiz Pregled postova
Kakve to "zapakirane antene" od HT-a?


Na Cellmapper karti imaš puno crvenih tornjeva koji nisu locirani di se nalaze pa niti taj tvoj 550670, jesi siguran da je baš taj na 3,3 km?

Kod tebe dominiraju bandovi B1, B3 i B20 s tim da ti tamo u Sinju na brdu Šušnjevača di je toranj eNB ID 550373 ima desno crveni B7 koji je sigurno postavljen na tom tornju, možda bi i njega mogao loviti jer će ti taj B7 u agregaciji sa svim ostalim bandovima davati velike brzine.
Čak mislim da tamo možda ima i koji N78 toranj, jesi prošetao malo mjestom i vidio dal ti mob lovi 5G na HT-u?
Okini koji speedtest u različita doba dana na mobu da vidiš brzine, prema slici mob ti koristi 4 agregacije, trebao bi imati 200+ Mbps brzine.


Ako hoćeš max brzine na toj udaljenosti, obavezno vanjske antene jer bez njih ti router sa svojim internim antenama gotovo prepolovi brzine, kako koji.

4G vanjske routere i nisam viđao, 5G vanjski routeri postoje zbog banda N78 koji radi na višoj frekvenciji 3600 MHz pa mu je domet do 2 km i smeta mu svaka glupost i zbog tog banda se proizvode vanjski 5G routeri, za 4G to nije potrebno nego obično imaju izvode za spojiti zasebno kupljene vanjske antene.


Tarifa HT Unlimited GB nakon potrošenih 200 GB traži slanje SMS-ova za brzinu na svakih 50 GB pa pripazi, ako misliš trošiti terabajte, moraš dignuti i neki svoj Linux server koji će ti raditi 24/7 na kojem ćeš napraviti neku skriptu i preko API-ja spajati na router i slati SMS-ove za brzinu kada dobiješ od HT-a da trebaš poslati SMS za nastavak surfanja po max brzini ili ćeš ti to ručno morati dnevno provjeravati i slati kroz web UI routera što postane jako zamorno.

Drugi problem kod HT Unlimited tarife je što im sustav za SMS brzinu zna zakazati i onda danima zapneš na 4/1 Mbps i maltretiraš support da ti poprave/resetiraju. Bio na toj tarifi 2 godine, prebacio se na HT Simpa Internet tjedan (na bonove) di nema tih SMS-ova za brzinu, sve flat i max brzine, moji zadnji postovi sa mojim brzinama di se vidi da trošim 7TB na mj. su na toj tarifi. Kažu i da je HT turistička SIM isto takva a jeftinija pa vidi.


Kad daš odgovore na ova neka pitanja onda ćemo dalje na preporuke o routeru
Ma dobio na zahtjev jos dok je bio Hibridbox, dvije logaritamske antene, postave se na 80cm razmaka i sa suprotnim nagibom pod 45 stupnjeva. Uglavnom spojio ih jednom ali signal nije bio bolji, naprotiv, a na modemu postavio mod za vanjsku antenu.

Svi podaci bi trebali biti ispravni jer su sluzbeni. Igram se sa ovim vec par god s vremena na vrijeme. Nazalost taj na brdu ne hvatam jer mi je u potpunosti zaklonjeno drugim brdom ali cuo sam da su neki hvatali 5G na njemu.

https://ibb.co/Ph39YGf
https://ibb.co/0Yqx1V9
https://ibb.co/d7kzDKL

Uglavnom mjerio sam sada opet sa balkona gdje imam opticku vidljivost sa ovom baznom na dnu slike i u 00:30 imam 211/38. Ako visoko postavim antenu mislim da sa balkona vidim i ovu desnu baznu iz sredine slike a sa tavana mozda i lijevu baznu iz sredine slike. Ovu gore ne vidim zbog brda.

Ako sam dobro shvatio iz prethodnog posta, poželjno je zbog agregacije bandova hvatati i ostale bazne umjesto izolorati se na samo jednu? Stavio bi antenu na tavan da bolje hvata 2100 frekvenciju ali ima li smisla ako je pod ciglom?

Ako je pozeljno mogu obaviti speedtest iz neposredne blizine sve tri bazne, znam gdje se tocno nalaze.
kresketezere je offline   Reply With Quote