View Single Post
Staro 12.06.2014., 16:41   #76
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Da, i meni se cini da nema nekog rjesenja po tom pitanju . Gledao sma i one externe kutije sa dodatnim napajanjim i 4,,8... PCI-X slotova samo za grafe (tipa Nestor) ali osim paprene cijene (1500-2000$) nema nacina da se ta kutija boota dok sam u windowsima tj. mora se restartati komp da bi podigao PCI-X link karticu/bootao sve grafe prije ulaska u windowse .

Sad bas gledam i trazim kolko GTX 780 vuce struje u idelu. Vidim da Asus ima neki novi model (Strix) koji cak ni ventove ne pali dok grafa ne dostigne 65°C tako da se i tu moze ustedit 20-30-40W (4 venta na dvije grafe) jedino nisam naso podatak kolko vuce sama grafa u idleu (U loadu je 250W) bez komponenti jer svi testovi mjere ukupno struju konfe u idle/load .

Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Novije ATI grafe imaju ZeroCore Power http://www.anandtech.com/show/5261/a...7970-review/11 s kojim je potrošnja grafe kad se ne koristi određeno vrijeme svega par watta,ne znam koje grafe su kod tebe u pitanju i jel Nvidia ima tako nešto slično.
To je zanimljivo, thx na linku. Jedino sto meni u obzir dolaze samo NVIDIA grafe jer je u pitnaju CUDA GPU rendering.

Nisam jos kupio grafe ali plan je 2*780 GTX (sa opcijom za tecu ako se pokaze potreba) sa 6GB (tek su izasle ali cekam Gyabyte model sa 6GB) i jedna 760/770 4GB za tjerat monitore (sad imam 660GTX ali sa 2GB a malo mi Rama za tri monitora i hrpu textura pa bi nju upgrejdo na 4GB model a sa ovima 2*780 rendering). Stos je da kad stelam scenu i radim CU render ove 2-3 grafe mi netrebaju radit bas nista pa bezveze trose struju/opterecuju UPS ako ne ne rendaju, zato mi palo na pamet da ih nekako gasim .

Hmm sad razmislajm bili to mozda sljakalo ako njih spojim na drugo napajanje (kuciste ionako ima mjest aza dva napjanja) i njega palim kasnije/po potrebi ? Moze li se to nekako ukombinirat mozda bez potrebe za restartom/rebootom? Kako bi to radilo da dio struje kartice dobiju sa ploce (ovi 75W MAX preko PCI-E) ali ako nema dodatnog napajanja preko pinova 6/8 mozda ostanu ugasene bez d asmetjau za pokretanje windowsa i onda po potrebi kresnem drugo napajanje i "scan for new hardware" odradi update ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 12.06.2014. u 16:49.
Lewis je offline   Reply With Quote