Tema: Automobili
View Single Post
Staro 26.09.2022., 20:00   #63391
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Davno se to moglo riješiti...

Smrt na cestama, mladi vozači, brzi auti, alkohol i brzina, većina subotom.

Nema problema, kazna za alkohol preko 1 promil, prva 5000kn, druga 100k kn i oduzimanje auta.

Ili još bolje, umjesto 100k kuna, uzimanje vozačke doživotno.

Nisi za promet? Ok, odjebi iz prometa i neću te više nikada vidjeti.

Da se to riješiti, samo nije nikome u cilju.

Policije nema na cestama, policija ne radi ono što bi trebala raditi a naši trube s riješenjima i kamerama. Koje služe ničemu osim eventualno strancima i neznancima uzeti 500kn da se malo napuni državna blagajna. Kleli su se u nove kamere, pojas, mobiteli... Osobno ne znam ni jednu osobu koja je dobila kaznu zbog pojasa ili mobitela a da je snimana tom kamerom.

Godine kako prolaze, auti su sve "pametniji", vozači sve lošiji i lošiji. Znam voziti po većim gradovima, stojim na semaforu, rekao bi da svaki šofer drugi koji spada u dobnu skupinu 20-40, kada stane vadi mobitel i jednostavno onako bez cilja palcem skrola kroz jednu od popularnih društvenih mreža... Jer, jebiga, tih 38 sekundi od semafora do semafora, nikad ne znaš tko je dobio dijete, išao na skijanje ili se slikao s Lidijom Bakšiš... Isti ti ljudi će jednog dana udariti nečije djete na pješačkom koje je samo išlo u školu ili s frendovima u kino. I onda će se moj rodni grad dobiti još jednog stanara iza rešetaka, ne ovog što je vozio, već oca djeteta koje se sada bori za život...

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 26.09.2022. u 20:21.
Mommistake je offline   Reply With Quote