View Single Post
Staro 09.04.2023., 23:02   #55
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,944
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ja još uvijek ne razumijem razliku između procesa gdje dijete uči prepoznavati brojeve i nekog umjetnog sustava. Zašto je jedan inteligentan sustav, a drugi nije?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Evo ti odgovor od samog chatgpt:

razliku između procesa gdje dijete uči prepoznavati brojeve i nekog umjetnog sustava. Zašto je jedan inteligentan sustav, a drugi nije?

Proces u kojem dijete uči prepoznavati brojeve je primjer ljudskog učenja, dok je umjetni sustav dizajniran da rješava probleme na temelju programiranja.

Ključna razlika između ta dva procesa leži u tome što dijete koristi svoju inteligenciju da bi razumjelo i naučilo prepoznavati brojeve, dok je umjetni sustav programiran od strane čovjeka i ne posjeduje stvarnu inteligenciju.

Dijete koristi svoje osjetilne sposobnosti, kognitivne procese i motoričke vještine kako bi razumjelo brojeve i naučilo prepoznavati ih, dok umjetni sustav koristi matematičke algoritme, strojno učenje i druge tehnike za rješavanje problema.

Dakle, razlika između procesa gdje dijete uči prepoznavati brojeve i umjetnog sustava leži u tome što dijete posjeduje pravu inteligenciju, dok je umjetni sustav programiran da imitira inteligenciju. To znači da dok dijete može razumjeti i primijeniti svoje znanje na različite situacije, umjetni sustav je ograničen samo na ono što mu je programer omogućio da radi.


Moje misljenje: dijete nema "pocetni set" za inteligenciju dok svaki "program" ima i stoga djeluje kroz isto...

Sent from my 2112123AG using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote