View Single Post
Staro 27.11.2021., 20:40   #547
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Mene zanima što se u tom scenariju "laptop ispod stola" događa ako za pristup laptopu treba lozinka? Disk je kriptiran, supertajni stick ne dela. Što onda?

Inspekcija dolazi i "zabranjuje" svima da pristupe radnoj stanici. Što ako neki od tih djelatnika radi kritične stvari koje poslovnom subjektu, i u slučaju kratkih odgoda, mogu uzrokovati veliku štetu? U krajnjoj liniji, ako taj "nadzor" potraje sat vremena tokom kojih 40 ljudi bude spriječeno u obavljanju posla, to samo po sebi može biti dosta skupo i uzrokovati probleme, gubitak reputacije, moguće nenadoknadiva kašnjenja i sl.

Što ako inspekcija među računalima raširi nekakav neugodan malware preko supertajnog sticka? Čak početno malware niti ne mora biti na sticku, dovoljno je da ga jedno od postojećih računala inficira. Ovdje bi vjerojatno najbolje i jedino rješenje bio stick sa RW sklopkom.

Ne opravdam ja piratstvo nego tražim smisla u tome da se novcem poreznik obveznika financira inspektorat kako bi se zaštitilo intelektualno vlasništvo treće strane. Pogotovo što ima načina da se stvari prikriju, pogotovo ako netko nema vremena/znanja kopati. Iako, ako su dovoljno kruti kod kažnjavanja, vjerojatno se i od kazni lijepo mogu financirati.
mkey je offline