View Single Post
Staro 29.04.2021., 01:32   #4785
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Op op, ima se - meže se čestitam na prinovi i nek te dugo i dobro služi. Dugo si se ti i odupirao ali bezuspješno hehe neka neka.
Yup - bilo mi je vrijeme heh

Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Jelda da si momentalno zaboravio na C6H i sve njene fičure ?
Jesam, jesam sve osim jedne - onog dugmica "Safe boot" ili kako se vec zove. Jeba sam ovoj novoj sve po spisku kad nije htjela bootati nakon mojih nespretnih postavki za ram a nigdje dugmica na vidiku . Razmazila ma C6H . Al nema frke, radio je sarafciger direktno na jumper - najbrzi nacin

Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Odličan odabir komponenti. Flešaj odma zadnji BIOS i majka si. I obavezbo javi jel RAM možeš vozit na DCOP-u pošto su na 4GHz.
Thx. Novi bios sam prakticki fleshnuo na kraju svega, nakon stelanja originalnog biosa (koji je bio relativno star - v1202), testiranja, benchanja, usporedbi sa starim Ryzenom 1600x, itd... I onda skuzim da bi mozda sa novim biosom mogao izvuci jos malo iz cpua/rama, no naporan dan je ucinio svoje - sutra nastavljam... Svejedno, cpu je i sa originalnim biosom boostao dobro - 4850Mhz, sa novim ne vidim neke razlike. Morat cu se pozabaviti sa curve optimizerom i Ryzen Masterom... Btw, nisam probao odma 4Ghz - bilo me strah , ali proradio je na 3600 CL16 iz prve pa sam se zadovoljio time do sutra.

Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Pro tip: ako koristiš M.2 SSD, nemoj se truditi metati gore ove metalne kurce što kao hlade ssd. U biti ga još bolje griju. Ja ostavio svoja oba gole i bolje im je
Heh, a ja se bas ponadao da sluze necemu osim sto dobro izgledaju. Jos sam se mislio bili ostavio svoj aluminijski blok kojeg sam vec imao na ssd-u dok je bio u C6H i ipak ga skinem. Dobrano je bio zaljepljen al moram priznati hladio je solidno... Nist, ici ce opet gore

Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
@Disco
Ti ostaješ na C6H i dalje ili nam se pridružuješ ?
Daj samo malo vremena upgrejditisu

Anyway, evo par brzinskih testova, na lijevoj strani stari Ryzen a na desnoj novi.





Edit: reuploadani testovi zbog novog biosa
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 29.04.2021. u 11:32.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote