View Single Post
Staro 26.11.2010., 15:14   #21
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Svašta se ovdje piše.
Gle, prvo si razmisli za što ti i koliko često treba. Ako ti treba često, definitivno ili plavi Bosch ili makita. Festo i Metabo su također odlični (na http://www.schachermayer.hr/ pod aktualno - akcije - metabo - imaš dvije na akciji, baci oko). Ispod 14,4 V ne bih išao. Također, primjetit ćeš da što baterija ima veću amperažu, i više košta.
Ako ti ne treba tako često, jebga, kupi si bilo kaj, einhell ili nešto slično. Baterije kraće traju, brže se gubi moment al opet, nije to tako drastično, znaju one radit dosta dugo. Između Black & Deckera u klasi 500 kn radije bih uzeo najskuplji einhell iste cijene. Razlog tome je moje iskustvo s Black & Deckerom. Negativno naravno. I skill nije loš, a nije preskup i u vlasništvu je boscha. Nešto u rangu zelenog boscha ali malo jeftinije. Ali to je i dalje hobi alat, ne pro.
10 bušilica po 300 kn će trajat duže nego jedna od 3000? OK, možda i hoće. A možda i neće. I računaj da nikad ne znaš kad će jeftini krepat. Razlog? Kvaliteta ugrađenih materijala. Zupčanici se troše 20 puta brže, rotor ima kratak vijek trajanja itd itd. A nije zgodno kad ti treba a ti moraš u neki dućan kupovat novu. Sve to govorim iz iskustva, ne pričam bezveze.
Kad jednom kupiš kvalitetno, to ne krepava samo tako. Imam jednu prastaru iskru el. bušilicu (ne povezivat je sa sadašnjom iskrom), stara je preko 25 godina i dan danas radi. Promjeni četkice i bok. Imam Bosch star 15 godina koji dan danas radi besprijekorno. Jesi ikad vidio knaufera koji radi s ičim drugim osim s makitom? Ja nisam. Postoji i einhellov zavrtač za knauf, košta oko 300 kn. Misliš da može zašarafit toliko šarafa ko makita od 1200 kn? Nema šanse. Mislim da čak ni 4 einhella neće uspjet ko ta jedna makita.
Dakle, ak će ti trebat tu i tamo, za po doma, ne treba ić na skupa riješenja, al ako ti treba svakodnevno, mislim da je profesionalni alat jedini izbor.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote